מדחס מזגן - איך הוא עובד ופתרון בעיות

מדחס מזגן – איך הוא עובד ופתרון בעיות

המדחס הוא המנוע של מערכת מיזוג אוויר. זה החלק שמשנה את נוזל הקירור מנוזל קריר בלחץ נמוך לגז חם בלחץ גבוה. שינוי הטמפרטורה הזה משמש את שאר המרכיבים של מערכת המיזוג כדי ליצור אוויר קריר.

במאמר זה, נחקור כיצד פועל המדחס של מזגן, כמה עצות בסיסיות כיצד לתחזק אותו, וכן נציע עזרה בפתרון בעיות פוטנציאליות.

איך עובד המדחס של מזגן

קירור הוא החומר הקסום שמאפשר מיזוג אוויר. זה נוזל שיכול לעבור שוב ושוב מנוזל בלחץ נמוך לגז בלחץ גבוה. במצב הלחץ הנמוך, הקירור קריר וגורם לאידוי כאשר הוא פוגש אוויר חם, אשר מקרר את האוויר ומוריד את הטמפרטורה. כאשר חומר הקירור נמצא במצב הלחץ הגבוה שלו, הוא חם ומתעבה כאשר הוא פוגש אוויר קריר. זה מחמם את האוויר ומעלה את הטמפרטורה.

השינוי הזה מלחץ גבוה ללחץ נמוך אפשרי בגלל המדחס, שהוא החלק של מערכת המזגן שיושב בחוץ. תפקידו העיקרי הוא להעלות את הטמפרטורה והלחץ של אדי הקירור, כך שהם גורמים לאידוי כאשר הוא מתקרר, ומפיק אוויר קריר לביתכם.

המדחס של המזגן פועל על ידי דחיסה של אדי קירור, מה שמגביר את הלחץ שלו והופך אותו לגז חם. הקירור/עיבוי של הגז החם מושג על ידי שאיבת אוויר סביבה דרך סליל העיבוי באמצעות מאוורר, היוצא כאוויר חם. כאשר גז הקירור מתקרר, הוא הופך לנוזל, והמדחס שואב אותו פנימה לכיוון המאייד. בשלב זה הוא עובר דרך התקן התפשטות, המוריד את לחץ הקירור וגורם לאידוי המקרר את האוויר. לאחר מכן הוא נשאב בחזרה החוצה אל המדחס שוב כדי להפעיל מחדש את המחזור.

כיצד לשמור על מדחס מזגן

בתנאי שהמזגן שלכם מטופל באופן קבוע (אנו ממליצים פעם בשנה), המדחס צריך לפעול כשורה כבערך 10 עד 15 שנים.

הדבר היחיד שאתם יכולים לעשות כדי להאריך את חיי המדחס שלכם הוא לשמור על היחידה החיצונית שלכם (המכונה גם יחידת המעבה) נקייה מכל עלים ופסולת אחרת. כאשר אלה מצטברים, הם עלולים לפגוע במדחס, במאוורר או בקבל, ולכן חשוב לשמור עליהם נקיים ככל האפשר.

פתרון בעיות מדחס במזגן

מדחס המזגן לא נכבה

אם המדחס לא מצליח להיכבות, בדקו אם יש קרח בסליל המאייד. הצטברות קרח יכולה לגרום לכך שהמערכת מאבדת נוזל קירור, או שסליל המאייד עשוי להיות חסום בלכלוך או פסולת. זו בעיה רצינית שצריך לתקן אותה כמו שצריך.

הצטברות הקרח יכולה גם להרוס את המדחס לאורך זמן.

מדחס מזגן פועל אך לא מתקרר

אם היחידה הפנימית מפיקה אוויר חם, ולא הפעלתם בטעות את “מצב חום”, סביר להניח שמחזור הקירור של המזגן אינו פועל כראוי או שיש דליפת קירור.

מאוורר חסום או פגום

אם המאוורר ביחידה החיצונית חסום או פגום, הוא יתקשה להוציא אוויר חם מהמערכת, מה שיוביל לכשל. כבו את המזגן ובדקו  שהחלק האחורי של היחידה החיצונית נקי ממכשולים ופסולת.

צלילים מתקתקים

אם המדחס משמיע צליל תקתוק או צקשוק, סביר להניח שזו בעיה בבקרת החשמל או שלמדחס יש בעיות מכניות.

החלפת מדחס מזגן עם הטכנאים המיומנים שלנו

זקוקים להחלפת מחחס מזגן.? צוות טכנאי המזגנים שלנו בחיפה שלנו עומד לרשותכם עם שירות מקצועי, אמין ויעיל. צרו קשר עוד היום ונשמח להעניק לכם שירות.

Rate this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *