תקלות נפוצות במזגנים

להרבה אנשים יצא לשמוע פעם או לחוות את המצב הבא: באם במקרה יצא לכם לשבת בסלון הבית ביום קיץ חם כשלפתע המזגן משמיע איזה קול בלתי מזוהה ואתם פתאום מרגישים איך הטמפרטורה בבית לאט לאט עולה והופכת את היום שלכם מנעים וקריר ללוהט ולא נוח כאשר מאותו הרגע הדבר החשוב ביותר על סדר העדיפויות שלכם הופך להיות מציאת התקלה במזגן או מציאת טכנאי מזגנים שיעזור לפתור אותה.

ישנן מגוון סיבות לתקלות אפשרויות במזגנים, שנגרמות בעיקר בגלל תפעול לא נכון, תחזוקה לא נכונה ובלאי שמצטבר עם השנים. התקלות יכולות לגרום לכל מני סוגים של תפקוד לקוי של המזגן שלפעמים מאפשר תיקון מקומי או פעולה מוגבלת של המזגן ולעתים דורש החלפה של חלקים שלמים או כל יחידת הקירור.

תקלות נפוצות במזגנים

מבט אל התקלה: מה השתבש?

חלק מהסיבות שנפרט עכשיו יכולות להיות הסיבות האפשריות שהובילו למה שכרגע מקולקל במזגן:

מחסור בגז

זאת בעיה יחסית פשוטה לטיפול כאשר כל שצריך הוא למלא גז חדש במערכת המזגן מה שמידית מחזיר את עוצמת הקירור, התפוקה והתפעול של המזגן למצב תקין. מילוי גז הוא זול ולא אמור לעלות יותר מדי, הוא פשוט לביצוע ואפקטיבי מאוד למזגן שמיד מתחיל לעבוד כמו שצריך.

מדחס מקולקל

תקלות במזגנים כמו מדחס מקולקל דורשות טיפול יותר מקצועי ורציני של טכנאי מזגנים שבחלק גדול מהמקרים יעדיף פשוט להחליף את היחידה הפגומה. קחו בחשבון, כאשר המדחס מקולקל ואינו עובד כמו שצריך, החלפת המדחס בחלק מדגמי המזגנים משמעה בעצם רכישת יחידה שעלותה יכולה להגיע לזו של מזגן חדש, מה שלפעמים שווה לבדוק אם אולי כדאי להחליף פשוט את כל המזגן במקום להשקיע ביחידה כה גדולה.

פילטר מלוכלך

במידה והפילטר של המזגן מלוכלך, לא צריך טכנאי! הפתרון, שאותו צריך לבצע כל תחילת קיץ בעצם, הוא לנקות את הפילטרים של המזגן בצורה רצינית, שזה אומר לפרק אותם מהמזגן, ולשטוף אותם באמצעות צינור מים או כל משהו בעל לחץ שיכול לעזור לנקות את הפילטרים. את הפילטרים הנקיים יש להתקין בחזרה במזגן שאז יכול לתפקד ברמה אופטימלית בלי להיחסם ולהבטיח רמת קירור מיטבית.

תקלות נפוצות: צינור ניקוז מים סתום , תקלה חשמלית

ישנן תקלות שפשוט נובעות מתפקוד ממושך של יחידת המזגן החיצונית או הפנימית , תקלה כזו יכולה להיות צינור ניקוז מים של המזגן שהונח בזוית לא נכונה או שנחסם מסיבה כזו או אחרת, ויכול לגרום לנזק משמעותי למזגן אם לא יותקן, במקרה כזה התיקון הוא פשוט, לנטרל את הסיבה לחסימה ולשחרר את הצינור. במידה והצינור התבלה, ניתן להחליף אותו בקלות.

תקלה חשמלית במזגן לעומת התקלות הקדומות שתיארנו, היא כבר עניין למקצוענים, באם התקלה החשמלית במזגן היא יותר משלט שלא עובד, עדיף שתשאירו את העבודה למומחים שיודעים בקלות לזהות את הרכיב הפגום מבלי להסתכן בחשיפה למתח גבוה.

סיכום וטיפים לסיום

הנקודה החשובה שלי ביחס לתקלות במזגן היא שניתן להימנע מהן על ידי תחזוקה נכונה של המזגן כל קיץ, ניקיון תקופתי של המסננים, ובדיקה מקיפה כדי לוודא שכל רכיבי מערכת המזגן פועלים כראוי ולא יגרמו לתקלה בעתיד.

וכדי לכסות את כל נושא תקלות במזגנים בצורה פשוטה אפשר להגיד בפשטות וכדי להזהיר מהסתבכות מיותרת, שמה שנראה לכם יותר מדי מסובך וככזה שלא תוכלו לטפל בו בעצמכם הוא בדר”כ בדיוק כזה, ולשם כך ישנם טכנאי מזגנים מעולה שיוכלו לעזור לכם בקלות, שווה להעזר בהם.