סוגי מזגנים

האקלים החם בארץ מחייב הפעלת מזגן לאורך זמן ממושך במשך השנה ולכן חשוב להכיר את סוגי המזגנים הקיימים בשוק ולבחור בהתאם לפרמטרים כמו יעילות, תפוקה, צריכת חשמל, נצילות אנרגטית, גודל החדר או המבנה, עיצוב, שירות, אחריות וכמובן מחיר. חשוב לערוך סקר שוק מקיף ומומלץ לפנות לשירותי חברת מזגנים אמינה ובעלת מוניטין גבוה בתחום כדי לקבל ייעוץ ולקבל החלטה נכונה וכלכלית. לפניכם רשימה של סוגי מזגנים נפוצים בישראל ופירוט למי הם מתאימים ומה היתרונות של כל תצורת מזגן.

סוגי מזגנים

מזגן חלון/מפוצל

מזגן חלון מותקן בפתח הנמצא בקיר – כאשר הדופן החיצונית של המזגן בולטת כלפי חוץ, ולמעשה מערכת המיזוג מורכבת מיחידה אחת בלבד הכוללת את כל המכלולים. פתרון זה מתאים בעיקר לקירור וחימום חדרים קטנים ולמקומות בהם הגישה להתקנת המנוע בחוץ מורכבת. מזגן מפוצל מורכב משתי יחידות, יחידה חיצונית ובה ממוקם המדחס, המפוח ורכיבים נוספים ויחידה פנימית עם רכיבי הפיקוד והבקרה על עבודת המזגן. בין שתי היחידות מניחים צנרת גז וכבלי חשמל. חשוב להדגיש כי מזגן חלון עלול להרעיש בעוד שבמזגן מפוצל היחידה נמצאת רחוק יותר ולכן רמת הרעש פוחתת. עם זאת, ההתקנה של מזגן חלון פשוטה ואינה דורשת הכנת תשתיות מיוחדות או קידוחים והתקנת חיפוי מעל הצנרת.

כדאי לדעת כי ניתן להעביר ממקום למקום מזגני חלון או מזגנים מפוצלים ולכן פתרון זה יעיל ונוח גם לדיירים בדירות שכורות.

מזגן עילי

דגמי מזגן עילי נחשבים לפופולאריים ביותר בארץ בגלל מחירם המשתלם ועיצובם המרשים. את היחידה הפנימית של המזגן יש להתקין בגובה 200 ס”מ ומעלה מעל הרצפה מאחר ופתח יציאת האוויר נמצא בחלק התחתון של היחידה. חשוב לבחור מזגן עילי לפי התפוקה על מנת שיקרר היטב את החדר בהתאם לגודלו.

מזגן עילי חוסך מקום בחדר ומכאן יתרונו הגדול, כמו כן הוא מפיק רמת רעש נמוכה יחסית. עם זאת, התקנת מזגן עילי מפוצל נחשבת יחסית ליקרה בהשוואה להתקנת מזגן חלון כיוון שיש לסלול כבלי חשמל וצנרת גז בין היחידה הפנימית לחיצונית.

מזגן מיני מרכזי

בדירות חדשות ובבתים פרטיים רבים נהוג להתקין מזגן מיני מרכזי, במיוחד אם קיימת תשתית מוכנה לכך בבית החדש. המזגן מורכב מיחידת מנוע ומדחס חיצונית הנמצאת על הגג, מתחת למסתור הכביסה או בחצר וקירור או חימום הבית נעשה באמצעות תעלות האוויר הממוקמות בהנמכת תקרה בין חדרי המבנה, לרוב מעל הדלתות והפתחים. האוויר זורם מבעד לפתחים הממוקמים בחדרים, ישנם מערכות מיזוג חדשות בהן  ניתן לשלוט על עוצמת הקירור בכל חדר בנפרד. העלות של מזגן מיני מרכזי גבוהה יחסית בהשוואה לחלופות אך המערכת מאפשרת לקרר ביעילות את כל החדרים ללא רעש נלווה.

מזגן אינוורטר

טכנולוגיית האינוורטר נחשבת לחדשנית ביותר ומאפשרת לקרר את הבית היטב תוך נצילות אנרגטית גבוהה התורמת לחיסכון ניכר בעלויות החשמל. מזגני אינוורטר שומרים על טמפרטורה קבועה מאחר והמדחס פועל כל הזמן. מזגני אינוורטר מתאימים למי שמפעיל את המזגן במשך שעות ארוכות מדי יום. כדאי לדעת כי באמצעות מזגן אינוורטר ניתן לשלוט בדיוק על קירור כל חדר בנפרד ולמזגן זה יתרון נוסף מאחר ואין את תופעת האוויר היבש המאפיינת מזגנים רגילים.

להתייעצות עם המומחים חייגו 072-335-5493