כל מה שרציתם לדעת על מזגן עילי

כל מה שרציתם לדעת על מזגן עילי
קשה לדמיין אך החיים שלנו היו נראים לא מזגנים, במיוחד בעונה החמה אך לא רק. כאשר הקיץ מגיע כולנו רצים להתעניין במזגנים ובנקודות המכירה מתחילים למכור לנו כל מיני סיפורים על מזגנים מפוצלים ומזגנים מרכזיים ואין לנו מושג מה עדיף. אז במיוחד למי שמתעניין ברכישת מזגן לקירור הבית בקיץ או חימום הבית בחורף, להלן כל המידע החשוב והרלוונטי על התקנת מזגן עלי.

אנשים רבים מתבלבלים ולא יודעים מה ההבדל בין מזגן עילי לבין מזגן מפוצל; מזגן עילי הוא פשוט מאוד סוג מסוים של מזגן מפוצל. מזגן זה מורכב משתי יחידות: היחידה החיצונית ״המנוע״ אשר כוללת את המדחס והיחידה הפנימית הכוללת בדרך כלל את המפוח וכל יחידת השליטה.

מזגן עלי – פתרון מושלם לחדר בודד

מזגן עילי הוא פתרון מעולה כאשר רוצים לקרר חדר בודד. כמובן שניתן להתקין אותו במקביל בחדרים נוספים בבית, אך בסופו של דבר כל חדר נהנה ממזגן אישי משלו. המשמעות של זה היא שכל אחד יכול להפעיל ולכבות את המזגן מתי שירצה וכמובן לשלוט בטמפרטורה כפי שהוא רוצה. דבר זה אינו אפשרי כאשר מדובר במזגן מיני מרכזי שם כל החדרים מקוררים, או מחוממים, בצורה אחידה. במזגן עילי אתם יכולים לשלוט בכל האפשרויות בנפרד, מטיימר ועד עוצמת האוויר. מזגן עילי נחשב כפתרון מעולה לחדרים קטנים ובינוניים אך אינו מתאים לקירור חדרים גדולים. לחלופין ניתן להתקין כמה מזגנים עיליים על מנת לקרר חדר גדול אך לא בהכרח זוהי האפשרות המשתלמת מבחינה אנרגטית ומבחינת כל העלויות; מה גם שתמלאו הקירות החיצוניים במדחסים הפוגעים בחזות המבנה.

תלייה על הקיר

מזגן עילי הוא בעצם מזגן מפוצל התלוי גבוה על הקיר. בצורה זו הוא אינו מפריע למיקום של רהיטים שונים בבית; דבר שבעבר היה בעיה כאשר המזגנים היו מותקנים נמוך וגם היו בעלי מממדים גדולים במיוחד; הם הפריעו למיקום הרהיטים בבית. המגנים הרצפתיים הישנים היו גדולים ומכוערים ולא יכולתם להסתירם בריהוט.

שליטה בשלט רחוק

השליטה על מזגן עילי יכולה להתבצע בעזרת שלט רחוק, מסיבה זו אתם לא צריכים להיות מודאגים אם אינכם מגיעים למזגן. בעזרת השלט תוכלו להפעיל ולכבות את המזגן וגם לשלוט בכל הפונקציות שלו כאשר החשובה מכולן היא השליטה בטמפרטורה והמעבר ממצב קירור למצב חימום. שלט רחוק הוא פשוט חובה בכל סוג של מזגן; בעזרתו אם יכולים לשלוט במזגן אפילו כאשר אתם שוכבים במיטה.

התייעצות עם מומחים

לסיכום, כאשר אתם בוחרים מזגן לבית יש לקחת בחשבון גורמים שונים ובהחלט אתם מוזמנים להתייעץ עם מתקיני המזגנים בעלי הניסיון. הנתונים הסביבתיים והעדפות האישיות משתנות מבית לבית וממשפחה למשפחה ולכן יש לבחון כל מקרה לגופו ולהתאים עבורו את הפתרון המתאים ביותר. כאשר תפנו לייעוץ עם מתקיני מזגנים תראו שחשוב להם לדעת את מידות החדר ואפילו גובה התקרה, אלו הם גורמים חשובים מאוד בהחלטה על איזה סוג מזגן כדאי להתקין. בסופו של דבר, גם אם הכיוון שלכם הוא מזגן עילי, עדיין עליכם לקחת בחשבון שישנם סוגים שונים של מזגנים עיליים. ההבדל ביניהם הוא בעיקר בעצמה הנמדדת בכוח סוס. עוד נקודה חשובה היא לשמור על המזגן; על מנת שתוכלו ליהנות ממזגן תקין לאורך שנים ולהימנע מתקלות במזגן, חשוב לעשות את התחזוקה הנכונה (ניקוי הפילטרים) ולהפעיל את המזגן בסביבה אטומה ככל האפשר על מנת לא לגרום לפעולה מאומצת ומיותרת של המזגן, אשר תשפיע גם על חשבון החשמל שלכם.