טכנולוגיית האינוורטר

מתכוננים לרכוש מזגן חדש בזמן הקרוב? כדאי שתכירו את הטכנולוגיה המתקדמת והחדישה ביותר בתחום מיזוג האוויר- טכנולוגיית האינוורטר.

טכנולוגיית האינוורטר

מהי טכנולוגיית האינוורטר?

אינוונטר (Inverter) משמעותו “ממיר”. בתהליך האינוורטר מומר זרם חילופין (AC) לזרם ישר (DC) וכך ניתן לווסת את תדרם  של רכיבי המזגן או ההספק החשמלי ולשלוט על תפוקת המזגן וצריכת החשמל בין 10%-100%.

מהם המרכיבים העיקריים הקיימים במזגן Inverter

א. מדחס –הרכיב הבולט ביותר במזגני אינווטר. המדחס הוא ליבה של המערכת ומשנה את מהירותו על ידי שינוי בהספק החשמלי או התדר. שינוי מהירות זו מגדילה ומקטינה את תפוקת המיזוג.

ב. שסתום התפשטות – במזגני אינוורטר קיים שסתום התפשטות אלקטרוני אשר שולט בלחצי העבודה וזרימת הקירור של המערכת באופן מדויק.

ג. מנועי מפוחים – במערכות מיזוג מסוג אינוורטר יש מנועי מפוחים ששומרים אף הם על מהירות משתנה ומשפיעים באופן ישיר על בקרת האקלים בחלל החדר. מנועים אלו עוזרים לשלוט טוב יותר על הטמפרטורה, תורמים לניצול הכולל של המערכת וכן מאפשרים יעילות מקסימאלית לאורך זמן.

ד. מערכת בקרה – מערכת הבקרה במזגן אינוורטר אחראית על תיאום בין מרכיבים השונים. כמו כן, היא משמשת בתור פלטפורמה לניהול הקירור על ידי המשתמש. בעזרת מערכת הבקרה ניתן לשלוט באקלים, בנוחות ובחשמל.

טכנולוגיית אינוורטר לעומת טכנולוגיית On/Off

בטכנולוגיית On/Off המזגן למעשה עובד במלוא התפוקה (100%) עד שהטמפ’ בחדר מגיעה לזו הרצויה. לאחר מכן, הוא מכבה את פעולתו ומחדש אותה בשנית רק כאשר הטמפרטורה בחדר משתנה. לעומת זאת, מערכת מיזוג בטכנולוגיית האינוורטר הינה בעלת מנוע חכם היודעת להתאים את פעולת המיזוג לתנאי החדר (עפ”י מספר האנשים, הטמפרטורה וכד’). עקב כך, המזגן אינו פועל במלוא התפוקה אלא בתפוקה יחסית לפי התנאים המשתנים בחדר.

למה כדאי לרכוש מזגן אינוורטר?

ראשית, מזגן אינוורטר מספק חיסכון משמעותי של עד 50% בתצרוכת החשמל (כתוצאה מכך שהוא אינו עובד בתפוקה מלאה).

סיבה נוספת לחסכון בצריכת חשמל נובעת מכך שהמנוע של המזגן אינו נכבה ונדלק  במהלך הפעולה אלא עובד באופן רציף. פעולת ההתנעה של המנוע בכל פעם מחדש צורכת חשמל רב באופן יחסי.

המנוע החכם של מזגן האינוורטר מביא אתו רשימה ארוכה של תועלות נוספות שהעיקריות בניהם היא פעולה שקטה של המזגן (לא שומעים אותו כלל)  וכן שמירה על טמפרטו’ יציבה בחדר אשר מונעת ‘גלי חום’ ו’גלי קור’ שקיימים במזגנים רגילים. בנוסף, בזמן חימום הבית, טכנולוגיית האינוורטר מפחיתה באופן משמעותי את תחושת היובש בשפתיים או בנשימה  ויוצרת אוויר נעים יותר.

איזו מערכת מיזוג אוויר מתאימה לכם ביותר?

בבתים בהם המזגן פועל שעות רבות ברצף זהו מאוד משתלם לרכוש מערכת מיזוג אוויר מסוג אינוורטר. משתמשים כאלו מוגדרים “כמשתמשים כבדים” ויכולים לחסוך עד 50% מצריכת החשמל.

מנגד, בבתים בהם המזגן מופעל רק במצבי קיצון כדוגמת עומס חום או עומס קור, ניתן בהחלט להסתפק במזגן רגיל בדירוג אנרגטי A.

בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני רכישת המזגן. כך תוכלו להתאים אותו לגודל החלל, לצרכים  הספציפיים ולמסגרת התקציבית.

זקוקים לייעוץ בבחירת המזגן?

צוות המומחים של חברת המזגן ישמחו לעמוד לרשותכם עם ייעוץ מקצועי ולענות לכם על כל שאלה או בעיה. צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון  072-335-5493.