3 התקלות הנפוצות ביותר במזגנים

3 התקלות הנפוצות ביותר במזגנים

להלן תיאור של 3 הבעיות הנפוצות ביותר במזגנים

3 התקלות הנפוצות ביותר במזגנים

מזגן לא נדלק:

זה ללא ספק אחד הסימנים הבולטים ביותר שיחידת המיזוג  שלכם במצוקה ואחת התקלות שהכי קשה לפתור. בכדי להתחיל בפיתרון התקלה יש להתחיל ראשית בבדיקת יחידת הבקרה והאם היא מחוברת למקור כוח.  למרות שזה אולי נראה ברור מאליו שהמזגן צריך להיות מחובר לחשמל לעיתים זהו למעשה מקור התקלה.

לאחר מכן, יש לבדוק האם יש נתיכים שרופים או שמשהו חוסם את המעברים. אם כל הבדיקות הנ”ל לא חשפו את מקור התקלה, זה עשוי להצביע על בעיה חמורה יותר כגון מנוע או מדחס פגומים – במיוחד אם יש לכם יחידה ישנה. תיקונים כאלה בדרך כלל דורשים ידע וניסיון נרחבים ולכן זהו מומלץ ביותר לפנות לשירות של טכנאי מזגנים בחיפה מקצועי ומוסך.

מזגן לא מקרר:

כאשר יחידת המזגן מופעלת אבל לא יכולה לייצר אוויר קר זה יכול להצביע על מספר בעיות שונות. אחד הנושאים הבסיסיים ביותר הוא הגדרות התרמוסטט; על ידי הורדת הטמפרטורה בכ-5 מעלות ניתן להבחין במהירות על הבדלים בזרימת האוויר. במידה והמזגן ממשיך לא לקרר כראוי יש לעבור לשלב הבא של בדיקת המעבד והמדחס ולבדוק האם הם חסומים או מלוכלכים.

איך ניתן לזהות בעיות במעבד או במדחס:

  • יציאת האוורור נושבת אוויר חם.
  • הצטברות קרח על קיר הקירור.
  • חשבונות החשמל שלכם גבוהים מהרגיל.
  • אתם שומעים צליל שריקה אשר יכול להצביע על דליפת קירור.

זרימת אוויר לא יעילה:

זה ייתכן שהמזגן שלכם מקרר כראוי אך זרימת האוויר אינה טובה. אחד הסימנים הנפוצים ביותר לזרימת אוויר לא יעילה היא טמפרטורות שונות ברחבי הבית.

כאשר זה קורה יש להתחיל עם פתרונות פשוטים כמו בדיקת תרמוסטט וניקוי המאייד. אם אף אחד מאלה לא מתקנים את הבעיה ייתכן  שמערכת האיזון של המזגן כבויה, כלומר האוויר אינו מסוגל לזרום באופן שווה לאורך כל החלל. זה בדרך כלל אינדיקטור לכך שיש לשפר ולתקן את התנגדות הזרימה במערכת הצינורות שלכם.

מזגן נדלק ונכבה לסירוגין:

תקלה זו למעשה הינה הפשוטה ביותר לתיקון. הסיבה לרוב טמונה במעבד או במדחס מלוכלכים ועל כן ניקוי שלהם ייפתור לחלוטין את הבעיה.

שירות תיקונים מקצועי

למרות שלעיתים זה נדמה כי תיקון המזגן לבדכם היא משימה קלה שיכולה לחסוך לכם זמן וכסף, הניסיון שלנו מוכיח שתמיד עדיף לקרוא לשירות טכנאי מזגנים מקצועי מאשר לגרום לבעיות מורכבות יותר בהמשך. בנוסף, בעיות קטנות שלא מטופלות באופן מיידי עלולות בסופו של דבר להוביל לבעיות חמורות ואף להחלפה כוללת של כל היחידה.

צוות המומחים שלנו בחברת רוזנפלד יישמח לעמוד לשירותכם עם שירות תיקונים מקצועי, אדיב ובמחירים אטרקטיביים במיוחד. צרו עמנו קשר עוד היום למידע נוסף על מגוון השירותים שלנו.

5/5 - (1 vote)