תפוקת חימום ויעילות חימום של מזגנים

תפוקת חימום ויעילות חימום של מזגנים

עונת החורף היא עונה גשומה, סוערת ובעיקר קרה. מרבית האנשים אוהבים בחורף לשהות בביתם המוגן וליהנות מחימום ראוי של החדר שבו הם שוהים. על אף שישנם לא מעט אמצעי חימום עבור בתים פרטיים כיום, הרי שאמצעי החימום היעיל והבטיחותי ביותר עבור כל חדר הוא המזגן. אם אתם שוקלים לרכוש מזגן לצורך חימום חדרים שונים בביתכם, חשוב מאוד שתשימו דגש על שני מושגים עיקריים אשר חשובים מאוד כאשר מדובר על מזגן המיועד לצרכי חימום. מושגים אלו הם: תפוקת חימום ויעילות חימום של מזגנים.

תפוקת חימום ויעילות חימום של מזגנים

תפוקת חימום של מזגנים – במה מדובר?

כאשר מדובר על תפוקת החימום של המזגן, מדובר על כמות האנרגיה אשר המזגן מפיק בכדי לחמם את החדר בו הוא מצוי. תפוקת החימום של המזגן נדדת ביחידות אשר קרויות: Btu לשעה. חשוב מאוד לשים דגש על התפוקה של כל מזגן בטרם רוכשים אותו מכיוון שאם לא מתאימים את תפוקת החימום לגודל החדר שבו יותקן המזגן, חימום החדר לא יהיה יעיל.  כאשר בוחרים מזגן בעל תפוקת חימום לא מתאימה לחדר כלשהו הרי שהתוצאה שתתקבל תהיה מזגן אשר פועל באופן תדיר בחדר בעוד שהחדר עצמו נשאר קר. כלומר, צריכת החשמל של המזגן תהיה גבוהה ומשמעותית בשל העובדה כי הוא פועל ללא הפסקה, אך לא תהיה תמורה לחשבון החשמל הגבוה מכיוון שהמזגן לא באמת יחמם את החדר בו הוא מצוי.   מעבר לכך, יש להתאים את תפוקת החימום של המזגן גם בהתאם לאזור בארץ שבו הוא יותקן, בהתאם למיקומה של הדירה בבניין קומות שבה המזגן יותקן, רמת הבידוד של הבניין, כמות החלונות בדירה, מיקום החלונות בדירה ועוד.

יעילות החימום- במה מדובר?

כאשר מדובר על יעילות החימום מדובר על כמות האנרגיה אותה המזגן מפיק לצורך חימום בהתאם לכמות האנרגיה החשמלית אשר נדרשת לצורך הפעלת אותה אנרגיה. יעילות החימום נמדדת ביחידות COP. ככל שמקדם חימום גבוה יותר כך המכשיר החשמלי יפיק אנרגית חום משמעותית יותר וגבוהה יותר. כל מזגן אמור להכיל תווית אשר מעידה על היעילות של צריכת החשמל שלו. התווית אשר מכיל המזגן יכולה להעיד אם מדובר במזגן חסכוני בצריכת חשמל או במזגן פחות חסכוני.

כיצד לבחור מזגן אידאלי הן עבור יעילות חימום והן עבור תפוקת חימום

לאחר קריאת הדברים שהובאו לעיל, וודאי כבר הבנתם שכאשר מעוניינים לרכוש מזגן לצורך חימום, יש לתת את הדעת על תפוקת חימום ויעילות חימום של מזגנים המוצעים לכם, בטרם תבחרו את המזגן הרלוונטי עבורכם. חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע המכירים את תחום המזגנים. אותם אנשי מקצוע יוכלו לבחון את גודל החדר אשר אתם מעוניינים להתקין בו מזגן לצורך חימום ולהמליץ לכם על המזגן אשר יהיה הכי יעיל עבור חימום כל חדר באשר הוא. מלבד זאת, אנשי מקצוע יוכלו לסייע לכם לבחור מזגן חסכוני בחשמל אשר יסייע לכם לעבור את החורף בבית חמים ונעים לשהייה, אך עדיין לקבל חשבון חשמל סביר בסופו.

חשמלאי בחיפה בעל ניסיון וותק רב בתחום כל עבודות החשמל שרק תרצו – התרשמו בעצמכם. ניסיון שמדבר בעד עצמו עם מגוון רחב של עבודות חשמל מחירים ללא תחרות

5/5 - (1 vote)