פתרונות לתקלות במערכת המיזוג

פתרונות לתקלות במערכת המיזוג

פתרונות לתקלות במערכת המיזוג

בעיות במיזוג אוויר יכולות להשפיע על הנוחות בבית ולהגדיל את ההוצאות החודשיות. נושאים אלו יכולים לנוע מחוסר יעילות בסיסית להרס מוחלט של המערכת. אתם יכולים ללמוד לזהות את הנושאים השכיחים בהם נתקלים בעלי מזגנים על ידי הכרת הסימנים המוקדמים. להלן חלק מהתקלות הנפוצות ביותר במזגנים והסימנים המקדימים אותם תוכלו לזהות.

חוסר אוויר קר

מזגן יכול לעבוד כאשר מדליקים אותו, אך לא להוציא אוויר קר. אם זהו המקרה, עליכם לבדוק את המזגן, במיוחד את מצב נוזל הקירור. תפקיד נוזל הקירור להזרים אוויר קר מתוך המזגן. כאשר הנוזל נגמר, האוויר ימשיך לזרום אבל לא יהיה קר כנדרש.

מאוורר לא מסתובב

לפעמים המאוורר של המזגן לא ידלק כתוצאה משחיקה. אם שמתם לב שהמאוור אינו זז קיים סיכוי שיש צורך להחליפו. בפלורידה, הלחות גורמת להתעבות, כך שהמים לא תמיד מתנקזים בצורה הנכונה עקב זרימה מוגברת, אשר עשויה להשפיע על תנועת המאוורר. בעיה זו יכולה להיפתר על ידי ביצוע תיקון לצינורות או תיקון יסודי של המערכת ובעיות הניקוז.

קירור חסר

אם הטמפרטורה אליה קיבעת את הטרמוסטט אינה תואמת את הקירור עצמו קיימת בעיה של קירור-חסר. יש לבדוק אם פילטר האוויר חסום דבר העשוי לגרום לבעיות בקירור.

לחות יכולה אף היא להיות הסיבה לקירור-חסר. באוויר לח כמו בג’קסונוויל יש לעיתים אחוז לחות גבוה אשר גורם למזגן להפיץ אוויר לח. לרוב, על מנת למנוע את חוסר הנוחות של לחות גבוהה, אנשים ישאירו את המגזן דולק במשך כל שעות ביממה במהלך הימים הלחים. דבר זה יכול ליצור עבודה מוגברת של מערכת מיזוג האוויר ולהוביל לסיבוכים נפוצים.

סיבוך נוסף שיכול לגרום לקירור לא יעיל הוא חוסר התאמה של גודל המזגן. יחידת מיזוג אוויר קטנה מידי תתקשה לקרר את ביתכם. יש לבדוק עם הספק המקומי לגבי גודל המזגן המתאים ביותר לביתכם או קראו את מאמרנו בנושא בחירת המזגן הנכון לביתכם.

מחזור עבודה קצר של מערכת המיזוג

תלוי ביצרן מערכת המיזוג, לעיתים בעיות במערכת עלולות להיווצר כתוצאה ממחזור עבודה קצר או הפעלה וכיבוי תכופים של המערכת. זוהי אינדיקציה שיש צורך לנקות את המאיד או המעבה. הזמינו בעל מקצוע לבצע את הניקוי ומערכת המיזוג תחזור לפעול כשורה.

ניקוז תקול

כאשר מערכת המיזוג מקררת את ביתכם ניגרים ממנה מים. מים אלו מגיעים מהתעבות של הלחות הנוצרת בתוך מערכת המיזוג. כאשר יש חסימה בזרימת המים קיים סיכוי להיווצרות נזילה, הצפה והפרעה למערכת. במידה ותקלה זו מתרחשת ייתכן שתהיה בעיה בהדלקת המזגן ובתפעול התקין שלו. תקלה זה עשויה להיגרם מהמאייד המרכזי הממוקם ליד בסיס המזגן.

5/5 - (1 vote)