סוגי-תעלות-מיזוג

סוגי תעלות מיזוג

סוגי-תעלות-מיזוג

תעלות מיזוג הם חלק ממערכת המזגן המשרתת את אחת המטרות החשובות ביותר. תעלות המיזוג אחראיות על העברת אוויר מקורר או מחומם בכל רחבי הבית. ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי תעלות שתוכלו לבחור מהם. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. סוג סוג תעלות המיזוג תלוי מאוד בצרכי מערכת המיזוג הספציפית שלכם ואותם קובע טכנאי המזגנים אשר מתקין לכם את מערכת המיזוג. באופן כללי, ישנם שני סוגים שונים של תעלות: קשיחות וגמישות. להלן נסביר את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

תעלות מתכת

הסוג הנפוץ ביותר של צינור אוויר מחורץ בנוי מפלדה מגולוונת או מאלומיניום. צינורות אוויר ממתכת הם הסוג העמיד ביותר של תעלות מיזוג מכיוון שהמשטח הלא נקבובי שלהם הוא בעל הסיכוי הפחות נמוך ביותר לעובש או צמיחה ביולוגית. יתר על כן, צינורות פלדה מגולוונים כוללים ציפוי אבץ שיכול להרתיע חלודה. צינורות אלה מרופדים לרוב בפיברגלס, עטופים חיצונית או יכולים להיות בעלי דופן כפולה. עבודות תעלה מאלומיניום קלות מאוד וקלות להתקנה. ניתן גם להתאים אותם בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם.

צינורות פיברגלס

לוחות אלה מעוצבים עם בידוד תרמי מובנה. הבטנה משמשת כבידוד מפני אובדן חום והימנעות מעיבוי. המשטח הפנימי של צינורות אלה קולט קול, ומספק פעולה שקטה לחימום וקירור. כתוצאה מכך צינורות מסוג זה נפוצים בבנייני מסחר או משרדים. עם זאת, הפיברגלס בצינור יכול להתדרדר ולשחרר חלקיקים לאוויר. יחד עם פוטנציאל ההידרדרות שלהם, חשיפה לטווח הארוך לחלקיקים אלה יכולה להוות דאגה בריאותית מרכזית.

צינורות פיברבורד

צינורות אוויר של פיברבורד בנויים על ידי לוחות של שרף דחוס המורכבים על ידי סיבי זכוכית אנאורגניים. שלא כמו צינורות פיברגלס, החלק הפנימי של צינור הסיבים משמש לאיטום ולמניעת התפשטות חלקיקי פיברגלס לזרימת האוויר. יתר על כן, הם מבודדים ומספקים מחסום קול ויתרונות תרמיים. הם בדרך כלל הסוג הזול ביותר של צינורות להתקנה. עם זאת, הם אינם מומלצים עקב מחסה של עובש וחיידקים באקלים לח. בשל המשטח הגס שלהם הם יכולים גם להגביל את זרימת האוויר ולהפחית את היעילות.

תעלות גמישות

צינורות אוויר גמישים בנויים עם סליל חוט פלדה קפיצי, עטוף בפלסטיק פולימרי דו-שכבתי. הם מגיעים במגוון תצורות זולות, קלות משקל וקלות להתקנה. כדאי להשתמש בהם בחללים בהם צינור קשיח אינו אפשרות. חשוב שאורכי צינורות האוויר הגמישים יהיו קצרים ככל האפשר. כמות גדולה של כיפופים וסיבובים חדים צריכה להישמר במינימום. מספר גדול של אלה יכול להפחית מאוד את זרימת האוויר של המערכת ולהשפיע על ביצועי המערכת ויעילותה. מצד שני צינור גמיש הוא אופציה טובה לאיכות אוויר פנימית מכיוון שהם עמידים בפני עובש וחלודה.

זקוקים לשירות טכנאי מזגנים בחיפה בזול שעובד 24 שעות ביממה?? אנו נשמח לעמוד לשירותכם עם שירות אמין, מקצועי ואיכותי במחירים משתלמים במיוחד. כשאנחנו בסביבה, אתם יכולים להיות רגועים.

5/5 - (1 vote)