סוגי מערכות מיזוג אוויר

סוגי מערכות מיזוג אוויר

מדריך זה מכסה את כל סוגי המזגנים שעליכם לדעת על מנת לבצע את הבחירה הנכונה בבואכם לקנות את המזגן החדש הבא שלכם
סוגי מערכות מיזוג אוויריחידת מיזוג האוויר היא חלק בלתי נפרד מכל בית והיא תופסת נתח גדול מתקציב החשמל שלכם למכשירי חשמל ביתיים. הבחירה הנכונה הינה מכריעה מכיוון שהקירור, הנוחות וצריכת האנרגיה של הבית שלכם תלויים בה ישירות. ישנם סוגים שונים של מזגנים, שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלהם.

בואו להעמיק ולעבור על סוגי המזגנים הקיימים בשוק כדי שתוכלו לקבל החלטה מוסמכת לגבי מערכת המיזוג הבאה שלכם.

ישנם שישה סוגים עיקריים של מערכות מיזוג אוויר בשוק. כל סוג מזגן מיועד לחלל מסוים וממלא מטרה מסוימת. הסוגים השונים של הם כדלקמן:

מזגן מרכזי
מזגן מפוצל מיני ללא צינורות
מזגן חלונות
מזגן נייד
מזגן תלוי רצפה
מזגן חכם

להלן פירוט של 4 גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בבחירת הסוג הטוב ביותר לבית שלכם, המתואר להלן:

תקציב
צריכת אנרגיה
דרישות שטח ותחזוקה
כוח קירור

שישה סוגים עיקריים של מערכות מיזוג אוויר

1. מזגן מרכזי

אם יש לכם בית גדול ואתם רוצים לקרר מספר חדרים בבת אחת, מיזוג אוויר מסוג זה הוא המתאים ביותר עבורכם. יחידת מיזוג אוויר מרכזית משתמשת במערכת מפוצלת המווסתת אוויר דרך צינורות המותקנים בביתכם. זה ידוע גם בשם מערכת צינורות.

ההיבט המפוצל מרמז כי המערכת היא שילוב של שתי יחידות עיקריות. היחידה החיצונית אורזת במעבה ובמדחס. בעוד שהיחידה הפנימית כוללת סלילי אידוי ומטפלת אוויר. כמו כל מזגן טיפוסי, גם מיזוג מרכזי משתמש בקירור בהסרת חום מהאוויר הפנימי. החום הזה נמשך בחוץ ואוויר קריר נדחק פנימה דרך הצינורות.

בעזרת טכנולוגיית מיזוג מודרנית ניתן לחבר תרמוסטטים שניתנים לתכנות עם מזגנים מרכזיים לחוויה ביתית חכמה.

היתרונות של מערכת מיזוג מרכזית:

זה מקרר את כל החדרים המחוברים לצינורות בבת אחת, וכך נוצרת סביבה קרירה ומוסדרת ברחבי הבית במינימום זמן.
מכיוון שאוויר קריר מסתובב בכל החדרים, הלחות מופחתת ברחבי הבית, מה שהופך את הסביבה הכללית לנוחה יותר.

חסרונות מערכת מיזוג מרכזית:

הוא צורך הרבה אנרגיה וכתוצאה מכך חשבונות אנרגיה גבוהים יותר.
יחידות כאלה עלולות לאבד יעילות במקרה שמתעוררת בעיה בצינורות.
יש כאלה שמוצאים את היחידה החיצונית לא מושכת, אך תמיד תוכלו להסתיר באופן יצירתי את יחידת המיזוג שלכם בחצר האחורית שלכם.

2. מזגן מפוצל מיני ללא צינורות

אם אתם רוצים יעילות טובה יותר, או שאתה רוצה לסלק הרבה צינורות, או שאתם פשוט רוצה שרק חלק מהבית שלך יהיה מקורר, אז בחירה במזגנים מיני מפוצלים ללא צינורות היא בחירה מצוינת. מערכות ללא צינורות הן בחירה מצוינת עבור בתים עכשוויים.

סוג כזה של מזגן הוא שילוב של יחידה חיצונית הכוללת מדחס ומעבה שמגיע יחד עם יחידה פנימית אחת או יותר. יחידות פנימיות אלה מותקנות על קיר ומצוידות במפוחי אוויר. היחידות הפנימיות והחיצוניות מחוברות באמצעות צינורות וקירור מסתובב דרכם בגיוון בהתאם לסוג השימוש.

מכיוון שהיחידות הפנימיות הללו קטנות וקומפקטיות, בדרך כלל כל חדר מתקין את היחידה שלו שיכולה לשמש למטרות חימום או קירור. סוגים כאלה של מזגנים נחשבים ליעילים הרבה יותר בצריכת האנרגיה בהשוואה לכמה מהאפשרויות האחרות הקיימות שם, אך הם יכולים גם להיות כבדים על הכיס אם אתם מתכננים להתקין אחד בכל חדר כדי לכסות את הבית כולו.

מזגנים אלה מגיעים עם שלט רחוק אך יחד עם בקר AC חכם תוכלו להפעיל אותם באמצעות הטלפון שלכם, מכל מקום!

היתרונות של מזגן מפוצל מיני ללא צינורות:

ניתן להתקין אותו בכל מקום בקלות ללא הרבה טרחה וצינורות.
ניתן לשלוט בטמפרטורה של כל חדר בנפרד.

חסרונות של מזגן מפוצל מיני ללא צינורות:

יחידה אחת אינה מספיקה לקירור בתים גדולים.
מכיוון שהיחידה המקורה מותקנת בקיר, היא נראית לעין בלתי מזוינת.

3. מזגן חלון

מכיוון שמזגני חלונות מגיעים בגדלים שונים, הם יתאימו אם אתם מעוניינים לקרר חדר ליחיד או אזור קטן. אם אתם הולכים על מזגן חלונות גדול אתם יכולים אפילו לקרר בית קטן אם הוא חלל פתוח אחד. מזגני החלונות, כבר מההתחלה, תויגו כאלופים בקירור חללים קטנים יותר ונחשבו לסוג המזגן הנפוץ ביותר.

מזגן חלונות הוא יחידה אחת שכל מרכיביה סגורים בתוכה. הוא פולט חום מהצד החיצוני שלו ומעיף אוויר קר לחדר בצד הפנימי. כפי שהשם מרמז, הוא מותקן בחלון או על ידי יצירת חור בקיר. למזגנים כאלה יש פילטר שמחליק החוצה כדי שניתן יהיה לנקות אותו באופן קבוע ליעילות מיזוג מלאה. למזגנים אלה יש פקדים על היחידה והם עשויים להגיע עם שלט.

היתרונות של מזגן חלון:

בדרך כלל פחות יקר וזול יותר להפעלה
פשוט להתקנה
קל לתחזוקה
לא תופס שטח רצפה

חסרונות של מזגן חלונות:

יכול להיות רועש במהלך הפעולה ונראה מחוץ לבית.
הם מסתירים את הנוף מהחלון ועליהם להיות ממוקמים בסמוך לשקע חשמל מתאים.
לא כל החלונות תומכים במזגנים.

4. מזגן נייד

מזגנים ניידים דומים למזגני חלונות. הם ממוקמים גם ביחידה אחת שכל מרכיביה סגורים בפנים אך ההבדל הוא שמדובר ביחידה חופשית ולכן ניתן להעביר אותה מחדר לחדר. כל מה שהוא דורש הוא שקע חשמל להפעלתו וגישה לחלון בו ניתן למצות את אוויר היחידה משימוש במשפך.

אתם יכול לבחור במזגן נייד אם אתם רוצה קירור חלל זמני או בכל מקום שאינו מעשי להתקין חלון או מזגן מפוצל. הם מאוד שימושיים וגרסאות קטנות יותר יכולות לשמש אפילו לחדרי אמבטיה. זרמי חילופין ניידים יכולים להיות צינורות בודדים שמוציאים אוויר מתוך חדר ומוציאים אותו בחוץ. לחלופין, צינור כפול המושך אוויר מהחוץ באמצעות צינור אחד, אוויר זה מקרר את המדחס ואז מוצא בחוץ מהצינור השני.

מכיוון שיחידה ניידת יושבת בתוך הבית, מאוורר המאייד שלה פועל ברציפות כדי לאדות את הלחות המעובה שנאספת בתוך היחידה.

היתרונות של מזגן נייד הם:

התקנה מהירה ופשוטה
הם ניתנים להזזה בקלות בבית
הם אינם דורשים כל התקנה קבועה
אפשרות יעילה לקירור נקודתי
קל לאחסון כשלא נחוץ

החסרונות של מזגן נייד הם:

יחידות כאלה רועשות במהלך הפעולה
קירור חדרים גדולים יותר הוא בעיה
יש למקם יחידות ניידות המגיעות עם צינור ליד חלון והצינור גם מכשיל את החלק התחתון של החלון

5. מזגן רצפתי

מזגנים רצפתיים מיועדים לנוחיותכם אם אתם מעדיפים מיני פיצול אך חסרים מקום נדרש ליחידה המותקנת על הקיר. היחידה הפנימית של זרם חילופין צמוד מונחת על הרצפה, וניתן להתקין את היחידה החיצונית ללא הכנה גדולה של האתר או כל צינור. סידור זה אידיאלי גם לחללים עם קירות מוטים כגון עליית גג או בניין שנבנה על ידי חומרים שבירים כמו זכוכית.

גישה נוחה למסנני האוויר הופכת מזגנים רצפתיים לאידיאליים עבור אנשים עם בעיות נשימה או אנשים המעוניינים לשמור על איכות האוויר הפנימית שלהם נקייה ככל האפשר.

מערכות צמודות רצפה מקררות / מחממות את החדר מהר יותר מכל מערכת הרכבה אחרת כאשר המאוורר נושף את האוויר ישירות ברמתכם. להיפך, יחידות המותקנות גבוה על הקיר יכולות לעיתים קרובות להיתקל בקשיים בקירור החדר בצורה אחידה ויעילה. יחידות הרצפה זקוקות למרחב פנוי סביבן אם כי כדי לתפקד ביעילות ולהפיץ את האוויר בצורה מספקת, ודאו שהיחידה אינה חסומה על ידי רהיטים או קירות.

יתרונות מזגן רצפתי:

מושלם לקשישים המתגוררים בבית בגלל נגישות
ניתן להתקנה בקלות
בחירה מצוינת לאזורים קשים וקטנים שכן הם אינם לוקחים מקום רב

חסרונות מזגנים רצפתיים:

ניתן לפגוע בזרימת האוויר בגלל המכשולים בחדר, כלומר רהיטים
לא מתאים לחדרים גדולים בגלל חלוקה לא אחידה ומקומית של זרימת האוויר

6. מזגן חכם

מזגנים חכמים הם סוג של מזגן מיני מפוצל, חלון או נייד המאופשר ב- IoT. רשתות מזגן אלה מחוברות לרשת ה- Wi-Fi ומגיעות עם אפליקציה מקורית המספקת שליטה גלובלית באמצעות טלפון חכם.

בהתאם ליצרן, מזגנים אלה מגיעים עם פונקציות רבות. חלקם כוללים תזמון שבועי, גידור גיאוגרפי, מצב נוח, בקרת טווח טמפרטורות ותכונות רבות אחרות. באמצעות אלה תוכלו להשיג נוחות רבה יחד עם חיסכון באנרגיה.

בקרי מיזוג חכמים זמינים בשוק המספקים את כל הפונקציות שלמזגן חכם לכל יחידת תעלות קונבנציונאלית. הם עובדים כמו תרמוסטטים ניתנים לתכנות ומגיעים לשבריר מהעלות בהשוואה לחשמל זרם חכם.

יתרונות המזגנים החכמים:

מספקים נוחות ונוחות עם תכונות רבות
עוזרים לחסוך באנרגיה

חסרונות המזגנים החכמים:

יקרים יותר מיחידות רגילות.חייבים Wi-Fi

נחוצה בכדי לנצל את כל התכונות

חשמלאי בחיפה בעל ניסיון וותק רב בתחום כל עבודות החשמל שרק תרצו – התרשמו בעצמכם. ניסיון שמדבר בעד עצמו עם מגוון רחב של עבודות חשמל מחירים ללא תחרות

4.5/5 - (2 votes)