ניקוי מזגן מעובש

ניקוי מזגן מעובש

נבגי עובש ועובש יכולים להפחית את איכות האוויר בביתכם, במיוחד אם למישהו בבית שלכם יש אלרגיה לעובש. נסביר כיצד עלול להיווצר עובש במזגן יחידת חלונות או בתעלות, כיצד למנוע זאת, ומה לעשות אם אכן מוצאים עובש במזגן.

הסכנות של עובש במזגן

אם עובש גדל בבית שלך, הוא יכול לשחרר נבגים שניתן לשאוף בקלות. עובש עלול לגרום לסתימת אף, גירוי בגרון, שיעול או צפצופים, גירוי בעיניים, או, במקרים מסוימים, גירוי בעור. אנשים הסובלים מאלרגיות לעובש עשויים לקבל תגובות חמורות יותר. אנשים בעלי סכנה חיסונית ואנשים עם מחלות ריאות כרוניות, כמו מחלת ריאות חסימתית, עלולים לקבל זיהומים חמורים בריאות כאשר הם נחשפים לעובש.

תפקידו של המזגן הוא לפזר אוויר קריר בחדר, ומטרת תעלות במזגן היא לפזר אוויר בכל הבית. אם הם יזדהמו בעובש, הם יפיצו נבגי עובש על פני כל החדר או הבית כולו. אם ריכוז נבגי העובש גבוה מספיק, תהיה לכם בעיית עובש בכל מקום, ולא רק במקום אחד, ואתם תשאפו נבגי עובש בכל חדר, גם בזמן שאתה ישנים.

איך עובש גדל במזגנים

נבגי עובש נמצאים בכל מקום. למרבה הצער, אי אפשר להיפטר מכל נבגי העובש בבית, וגם אם כן, היו נכנסים יותר בכל פעם שפותחים דלת או חלון. כאשר נבגים גדלים לתוך עובש, יותר נבגים משתחררים, וריכוזים גבוהים אלה של נבגים הם הגורמים לבעיות הבריאות הקשורות לעובש. לפיכך, המפתח הוא למנוע את גידול העובש מלכתחילה.

עובש צריך שני דברים כדי לגדול: לחות ומקור מזון אורגני. רטיבות יכולה לנבוע מלחות גבוהה, או נזילה של מים שלא נוקתה כראוי. סלילי הקבל והמאייד הם התורמים העיקריים לעיבוי, ולכן יש להם פוטנציאל לנזילת מים אם לא מנוקזים כראוי. מקור המזון יכול להיות המשטח עליו גדל העובש, כמו עץ ​​או שטיח, או חלקיקים אורגניים שנמצאים באבק, אם יש מספיק ממנו.

איך נפטרים מעובש במזגן?

ניקוי עובש יכול להיות קשה, מבולגן, ותהליך ניקוי עובש ממזגן תלוי בסוג היחידה. מזגן חלונות ומזגנן מיני מרכזי שונים מאוד לגבי המשאבים הדרושים למיגור העובש. לא משנה מה אתם מנקים, האזור בו אתם מבצעים את הניקוי צריך להיות מאוורר היטב, ויש ללבוש כפפות לא נקבוביות ומסיכת פנים עם משקפי מגן, במיוחד אם אתם רגישים לעובש. ניתן לנגב עובש בעזרת חומר ניקוי ביתי ומטלית או ספוג. אין צורך באקונומיקה כדי להסיר עובש. אם צמח עובש על משטח נקבובי כמו עץ, גבס, שטיח או ריפוד, כנראה שלא תצליחו להיפטר מכל העובש. יהיה צורך להסיר את הפריט או החלק העובש, לזרוק ולהחליף אותו.

יחידת חלון: עד שתראו כתמי עובש קטנים נוצרים על שבשבת כיוון האוויר או על השבכה של מזגן החלון, כנראה שזה מאוחר מדי. העובש שאתם רואים הוא רק קצה הקרחון. אפשר לפרק את היחידה ולנסות לנקות עובש מתעלות האוויר הפנימיות, סלילים, מאיידים וחלקים אחרים, אבל תמיד יש סיכוי שתפספסו כמה והעובש פשוט יצמח בחזרה. סביר להניח ש תצטרכו להחליף את המזגן כולו.

מזגן  מרכזי: גידול עובש בצינורות של מערכת המזגן המרכזית ידרוש כמעט בוודאות ניקוי מקצועי. אנו מציעים לכבות את המערכת ברגע שאתם מבחיהים בעובש כדי למנוע את התפשטותו. יהיה צורך לשאוב ולנקות את התעלות, מה שעלול להפוך ליקר וקשה מאוד אם הוא מתפשט בכל המערכת. צינורות מתכת הרבה יותר קל לנקות מאשר פיברגלס, פלסטיק או צינורות מרופדים.

איך מונעים מעובש לצמוח במזגן שלי?

שליטה בלחות היא המפתח למניעת עובש במזגנים. למרבה הצער, מזגנים יכולים להיות גם מקור ללחות. להלן כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי לשלוט בלחות בעת שימוש במזגן.

יחידות החלונות צריכות להתאים את החלון בצורה הדוקה כדי למנוע גשם ואוויר חיצוני לח לחדר.

כאשר אוויר לח מקורר במזגן, אדי המים באוויר מתעבים מהאוויר (אוויר קריר יכול להכיל פחות מים מאוויר חם, כך שהאוויר “נסחף” כמו ספוג). יש להטות את יחידות החלונות מעט כלפי חוץ כדי לאפשר לעיבוי זה להתנקז כראוי.

יש לנקות סורגים ומסננים ביחידות חלונות באופן קבוע כדי למנוע הצטברות אבק, שעלול לספק מקור מזון לעובש ולעכב את זרימת האוויר.

ודאו שהמזגן פועל כראוי כך שלחות לא תיאסף סביב היחידה או תיכנס לתעלות. ניקוז יכול להיסתם על ידי פסולת או הצטברות ולגרום להצפות משמעותיות בבית.

יחידות מזגן ניידות צריכות להתרוקן מעת לעת. בדרך כלל יש להם כיבוי אוטומטי ונורית כדי ליידע אתכם מתי המאגר מלא. ודאו שהיחידות הניידות ריקות ויבשות לפני האחסון לחורף.

תעלות המזגן  נוטות לווסת את הלחות בעצמה, מכיוון שזרימת האוויר מייבשת אותן. שמרו על כל הסורגים לא חסומים ונקיים כדי לאפשר לאוויר לזרום כראוי לכל חלקי המערכת.

החליפו מסנני אוויר באופן קבוע. מסננים סתומים לא רק מספקים מקור מזון לעובש, אלא הם יכולים לעכב את זרימת האוויר.

לעולם אל תכניסו לחות למזגן. ניקוי תעלות צריך להיעשות בשאיבת אבק יבשה או ניגוב יבש, לעולם לא במים.

גידול עובש ביחידת AC או במערכת HVAC של הבית שלך הוא בעיה רצינית, מכיוון שהוא מאפשר לפזר נבגי עובש.

זקוקים לשירות טכנאי מזגנים בחיפה בזול שעובד 24 שעות ביממה?? אנו נשמח לעמוד לשירותכם עם שירות אמין, מקצועי ואיכותי במחירים משתלמים במיוחד. כשאנחנו בסביבה, אתם יכולים להיות רגועים.

Rate this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *