ניקוי יחידה חיצונית מזגן

ניקוי יחידה חיצונית מזגן

האביב בפתח באופן רשמי, מה שאומר שהגיע הזמן להכין את המזגן לעונת הקירור. יחידת מיזוג האוויר החיצונית שלכם ישבה כל הזמן בחוץ, ואספה לכלוך ופסולת של שנה סביב סנפירי הקירור שלה.

ניקוי יחידה חיצונית מזגן

בעיות הנגרמות על ידי יחידת מעבה מלוכלכת או חסומה

המדחס והמעבה נמצאים ביחידת משאבת החום החיצונית. סנפירי הקבל עוזרים למערכת להפיץ את החום בצורה יעילה יותר, בדומה לרדיאטור ברכב.

לאחר הוצאת החום מהאוויר הפנימי דרך מחזור הקירור, קירור חם נשלח ליחידה החיצונית. התפקיד העיקרי של היחידה החיצונית הוא לשחרר את חום הקירור הנספג מהאוויר הפנימי שלכם.

מאוורר המעבה עוזר לנשוף אוויר מעל הסלילים החיצוניים (היכן שזורם הקירור) ולשחרר אנרגיית חום לאוויר החיצוני. למרבה הצער, אם היחידה החיצונית שלך נסתמת ומונעת זרימת אוויר, ייקח הרבה יותר זמן עד שהקירור ישחרר את החום. לא רק שייקח יותר זמן עד שהמזגן יקרר את ביתכם, אתם גם תבזבזו יותר אנרגיה ותבזבזו יותר כסף. אם אין זרימת אוויר תקינה סביב סלילי הקבל החיצוני, המזגן שלכם עלול להתחמם יתר על המידה ולהתקלקל – בדרך כלל באחד הימים החמים בשנה.

סקירה כללית: מה אתם יכולים לעשות ומתי להזמין מקצוען

רוב הסיכויים הם שאם הזנחתם אתבדיקת אביב, המזגן שלכם לא מקרר כראוי. לכלוך ופסולת של שנה הסותמים את סנפירי הקירור, רמת נוזל קירור נמוך, פילטר, מאוורר, ומפוח מלוכלכים ומספר בעיות פשוטות אחרות יכולות להפחית משמעותית את היעילות של הקבל שלכם ולשחוק אותו מהר יותר.

אתם לא יכולים לעשות הכל לבדכם; רק מקצוען יכול לבדוק את רמת נוזל הקירור. אבל אתם יכולים להתמודד בקלות עם מרבית מטלות הניקיון השגרתיות.

במאמר זה אנו נראה לכם כיצד לנקות את היחידה החיצונית/ כל השלבים פשוטים ויקחו לכם רק כמה שעות בסך הכל. אינכם זקוקים למיומנויות, או ניסיון מיוחדים. אם אינכם מכירים מזגנים ותנורים / מפוחים, אל דאגה. אנו נדריך אתכם ביסודות.

יכול להיות שיש לך מזגן מרכזי מסוג אחר ממה שאנחנו מראים כאן – מערכת משאבות חום, למשל, או יחידה המותקנת אופקית בעליית הגג. עם זאת, אתם עדיין יכולים לבצע את רוב הליכי התחזוקה שאנו מראים כאן, מכיוון שבכל מערכת יהיה מעבה בחוץ ומאייד בפנים. השתמשו במדריך לצרכן עבור הדגם הספציפי שלכם כדי לעזור לנווט בין ההבדלים השונים. והכי חשוב – קראו לטכנאי מזגנים מקצועי אחת לשנתיים-שלוש כדי לבדוק חלקים חשמליים ואת רמת נוזל הקירור.

כיצד לנקות את יחידת המזגן החיצונית

כלים שתזדקקו להם:

מנקה סלילי מזגן (פעלו בהתאם להמלצות יצרן המזגנים שלכם בבחירת חומר ניקוי)

שואב אבק עם חיבור מברשת רכה

צינור מים עם מרסס

בגדי עבודה, כפפות והגנה על העיניים

בצען את השלבים הבאים:

הפעילו את התרמוסטט למצב “כבוי”.

מצאו את הניתוק החשמלי (קופסת מתכת) ליד היחידה החיצונית שלכם, שנמצאת דרך כלל על קיר חיצוני.

פתח את הניתוק החשמלי ומצאו את המתג המכבה את המזגן. זה יכול להיות מתג נשלף או כיבוי מפסק. פשוט משכו את התקע החוצה או הפכו את המתג למצב “כבוי”.

השתמשו בידיים מכוסות כפופות להסרת כל חלקי הפסולת הגדולים.

השתמשו שואב אבק עדין על סנפירי הקבל עם חיבור מברשת רכה. היזהרו שלא לכופף סנפירים.

השתמשו בתרסיס צינור המים כדי לנקות פסולת רופפת (דשא, עלים וכו ‘) ביחידה החיצונית.

יש לרסס את היחידה החיצונית עם מנקה הסלילים.

המתינו 10-15 דקות כשהמנקה מקציף ונקשר עם הלכלוך שעל הסלילים.

שטפו את מנקה הסלילים בעזרת הצינור.

עשו זאת לפחות פעם בשנה, באופן אידיאלי פעם באביב ופעם בקיץ.

5/5 - (2 votes)