ההבדל בין מערכות מיזוג ביתיות ותעשייתיות

ההבדל בין מערכות מיזוג ביתיות ותעשייתיות

 ישנם מספר סוגים של מערכות מיזוג, לרבות שני הסוגים העיקריים, מערכת מיזוג ביתית ותעשייתית. מערכת מיזוג ביתית לרוב נמצאתההבדל בין מערכות מיזוג ביתיות ותעשייתיות בבתים ובבתי עסק קטנים. מערכות מיזוג תעשייתיות נמצאות בשימוש בבנייני משרדים, חנויות קמעונאיות, מחסנים ומבנים גדולים אחרים.

בעוד ששתי המערכות אחראיות לאותן פונקציות של חימום, אוורור וקירור, יש ביניהן מספר הבדלים, ביניהם כמות הכוח הנדרשת, גודל, מיקום, מורכבות, אחריות, ניקוז ואופן הייצור. חלק מחברות המיזוג מתמחות בשני הסוגים, בעוד שאחרות מתמחות באחד הסוגים, מה שעוזר להסביר למה גם השירותים הם שונים.ישנם יוצאים מן הכלל בהבדלים, אך לרוב אלו הם השינויים.

גודל

מערכת מיזוג תעשייתית היא הרבה יותר גדולה מאחת ביתית. אין צורך להסביר יותר מדי את ההבדל הנראה לעין. בניינים גדולים יותר צריכים מערכת מיזוג גדולה יותר בגלל החלל שהיא צריכה לשרת. מערכת זו גם יותר מורכבת מבחינת תרמוסטטים ולחות.

בגלל הבדלי הגודל וגודל האיזורים שהן משרתות, כמות הכוח שונה אף היא. מערכת מיזוג תעשייתית זקוקה להרבה יותר כוח על מנת לפעול.

מיקום

בדרך כלל מציבים מערכות מיזוג ביתיות בצד הבית או בחצר. מערכות מיזוג תעשייתיות לרוב נמצאות על גג הבניין, חלקן נמצאות במצנני אידוי. הגג הוא המקום האידיאלי בגלל מספר סיבות:

הבניין יכול להשתמש בחלל הפנימי בצורה יעילה יותר מאשר מערכת המיזוג. אם מערכת המיזוג יכולה לפעול כהלכה על הגג, החלל הפנימי ישומש למשהו יותר יעיל ומושך.

מערכת מיזוג גדולה עלולה ליצור רעש רב בבניין, ותפריע לאורחים וכל השוהים בבניין.

מיקום על הגג מאפשר תחזוקה קלה. הטכנאים לא יצטרכו להפריע לשימוש של הבניין.

בגלל כמות התנועה בתוך בניינים מסחריים, הצבת המערכת על הגג מונעת נזק וונדליזם.

מורכבות

בדיו כמו שגודל המערכת הוא הסיבה שמערכת תעשייתית נמצאת על הגג, גם המורכבות שלה תורמת. מערכות מיזוג תעשייתיות הן יותר מורכבות ממערכות ביתיות. מערכת מיזוג תעשייתית צריכה להתחשב במספר סוגים של חדרים ולהסתגל יותר. בהתאם לחדר ולשימוש שלו, הטמפרטורה צריכה להשתנות. זה גם יכול להיות תלוי בכמות האנשים שמאכלסת את הבניין, אם יש אירועים שנקבעו ופונקציות שקוראות למספר טמפרטורות שונות וסוג הבניין והעסק.

מה נעשה בבניין? מה נמכר בו? למה הבניין משמש? האם יש דברים שצריך לשמור בטמפרטורה מסוימת? ישנם מספר סוגים של שאלות שצריך לשקול עבור מערכת מיזוג תעשייתית וזה למה היא יותר מורכבת. עוד הבדל שמשפיע על המורכבות הוא שמערכת ביתית יכולה להשתמש בחלונות, כך שהיא צריכה פחות על מנת להקל על הפליטה.

אחריות

האחריות משתנה בהתאם לסוג מערכת המיזוג. בעלי בתים ומקצועני מערכות מיזוג מקומיים הם האחראיים על מערכת המיזוג הביתית. כמה ממשימות התחזוק ניתנות לביצוע ע”י בעל הבית, וחלקן דורשות איש מקצוע.

מערכות מיזוג תעשייתיות נמצאות תחת אחריותם של בעלי הנכס וטכנאי מערכות מיזוג תעשייתיות. כשמדובר בהעסקת טכנאים, חשוב שהם יתמחו בסוג המערכת הנכון. למשל, טכנאי מערכות מיזוג צריכים לדעת את הקודים החשמליים המקומיים הספציפיים של הבניינים העסקיים.

ניקוז

ביחד עם כל האספקטים האחרים שבהם מערכת מיזוג תעשייתית היא גדולה יותר, כך גם מערכת הניקוז. משום שמערכות ביתיות הן קטנות יותר ומשרתות חללים קטנים יותר, המערכת מתנקזת אל אגן אחד בחוץ. עבור מערכת תעשייתית, ישנם מספר אגנים וצינורות הנדרשים עבור הניקוז. המרכיבים הללו מבטיחים אידוי והעלמת הסיכון להצפה.

אופן ייצור

סוג הבניין שאליו המערכת מיועדת הוא הפקטור החשוב ביותר במהלך הייצור. מערכת מיזוג תעשייתית מיוצרת כמערכת מודולרית וארוזה, כך שכל הרכיבים שעל הגג נמצאים במארז אחד. ניתן להזיז אותם ולשנות אותם כנדרש. מערכת מודולרית מאפשרת תעבורה והרחבה. החלקים שארוזים יחד כוללים את המעבה, מאוורר המעבה, המאדה, המדחס, המפוח ומערכת הניקוז.

מערכת מיזוג ביתית מיוצרת כמערכת מפוצלת ועצמאית, כלומר היא בדיוק ההפך ממערכת תעשייתית. הרכיבים מפוצלים ונמצאים בתוך הבית או בחוץ. בעוד שהרכיבים מפוצלים, היא עדיין נחשבת למערכת עצמאית בגלל שאי אפשר להרחיב או לצמצם אותה. על מנת לשנות את הקירור או החימום, צריך להתקין מערכת חדשה לגמרי.

סיכום

כפי שניתן לראות, מערכות מיזוג ביתיות ותעשייתיות אינן זהות, אך שתיהן עובדות על מנת לממש את אותה המטרה, לספק חלל נוח ובריא. בין אם זה לעצמך, למשפחה או ללקוחות, חשוב לבצע בדיקות תחזוקה שוטפות. מערכות מיזוג ביתיות ותעשייתיות כוללות רכיבים שונים, כך שחשוב ליצור קשר עם טכנאי מקצועי שמתמחה במערכת שיש לכם.

 

Rate this post