מזגן מרעיש

מזגן מרעיש – מה הן התקלות הנפוצות ואיך אפשר לפתור אותם?

המזגן שלכם התחיל להרעיש פתאום? קבלו את כל הסיבות האפשריות לבעיה והדרכים לפתרונה.

כאשר המזגן מרעיש, סביר מאוד להניח שהוא לא תקין. בדרך כלל, הבעיה היא במנוע או במאיץ, חלקים רופפים, רגליות הגומי שביחידה נפלו או התייבשו, גורמים זרים שנתפסו על גבי המאוורר, מכסה רופף,  פילטר מזגן שלא יושב בצורה תקינה, דליפות קירור או מדחס שאינו תקין.

מזגן מרעיש

מזגן מרעיש: כל הסיבות!

אם  המזגן שלכם משמיע רעש צווח גבוה, הבעיה היא בדרך כלל או שהחגורה המחברת את המנוע למפוח החליקה או בעיה במנוע של מאוורר המעבה. רוב המזגנים החדשים אינם משתמשים במערכת חגורות, כך שאם המזגן שלכם ישן יותר, סביר להניח שזו הבעיה לרעש מהמזגן. אם זה המקרה, תשמעו את הרעש הן בתוך הבית שלכם והן מחוצה לו. במקרה זה יהיה צורך להחליף את החגורה.

אם יש לכם מזגן חדש, סביר יותר שהבעיה היא המסבים על המנוע של מאוורר המעבה. יחידות חדשות יותר משתמשות במנועים בעלי הנעה ישירה ללא חגורות, המושכות אוויר לרוחב סלילי המעבה במדחס. אם זה המקרה, אתם עשויים  לשמוע רעש צווח מהיחידה החיצונית שלכם, מה שמעיד על החלפת המנוע.

סיבה נוספת היא חלקים רופפים. כל חלקי המזגן שלכם עובדים יחד בכדי לשמור על קרירות ביתכם בטמפרטורות חמות. לכן, אם חלק אחד משתחרר, הדבר גורם ללחץ נוסף על החלקים האחרים. במקרה זה, המזגן יכול להתחיל להשמיע צליל זמזום המעיד על צורך בתיקון.

אחת הסיבות הנוספות לרעש מהמזגן היא רגליות הגומי שביחידה נפלו או התייבשו. המדחס של המזגן יושב על רגלי גומי קטנות הנקראות “רגליי בידוד” בבסיס המזגן. לאחר שהשתמשתם במיזוג אוויר זמן מה, רגליות אלה כולות להתפרק או להיסדק, מה שגורם למדחס לאבד שיווי משקל ולהתחיל להרעיש רעש בעת השימוש.

דליפות קירור מהוות סיבה נוספת לרעש מהמזגן.  יחידות מיזוג אוויר יכולות למעשה להקפיא-זה אולי נשמע אינטואיטיבי, אבל זה נכון! המזגן שלכם יכול לקפוא אם נוזל קירור מתחיל לדלוף מהיחידה, שלעתים קרובות מתחילה להשמיע צליל זמזום כתוצאה מכך.

סיבות נוספות יכולות להיות פילטר מזגן שיושב בצורה לא תקינה במגרעת שלו. ניתן לפתור זאת בקלות רבה אם תקבעו בצורה נכונה את הפילטר בתושבת שלו. כמו כן ייתכן שמכסה המזגן לא סגור כראוי וכתוצאה מכך, פעולת המזגן גורמת לרעש שנוצר מהמכסה. אופציה נוספת היא גורמים זרים  שנתפסו על גבי המאוורר.

לבסוף, הבעיה הנדונה עשויה להיות מדחס שאינו תקין, שהוא החלק של היחידה שמקרר את הבית שלכם. רעש זמזום עשוי לגרום לכך שהמדחס שלכם אינו פועל כראוי או שהמתח החשמלי של היחידה שלכם אינו תקין.

איך טכנאי מקצועי יטפל בבעיה?

פעמים רבות, בעיית מזגן מרעיש דורשת טיפול של טכנאי מזגנים.

לפני כן, חשוב  לבדוק את התסמינים כפי שתואר כאן, אשר יוכלו לכוון את הטכנאי למקור הבעיה.

צוות המומחים שלנו יישמחו לעמוד לשירותכם בכל בעיה או תקלה.צרו איתנו קשר עוד היום!

מחפשים חשמלאי בחיפה? ✓ זמין עבורכם 24/7 ✓ ניסיון של 20 שנה ✓אמינות ✓ יחס מהיר ומחירים הוגנים. קבלו הצעת מחיר

5/5 - (1 vote)