מזגן לא נדלק

מזגן לא נדלק – כל התקלות ואיך לפתור אות

מדוע המזגן לא נדלק? ישנן מספר תקלות אפשריות לבעיית מזגן לא נדלק:

  1. בעיית סוללות
  2. בעיית תקשורת
  3. חשמל לא מגיע למזגן
  4. לוח פיקוד אלקטרוני לא תקין
  5. מדחס או קבל לא תקינים
  6. מזגן לא עובד אחרי הפסקת חשמל

במדריך זה נסקור כל סוגי התקלות הקשורות במזגן שאינו נדלק וננסה לתת לכם כמה שיותר פתרונות ורעיונות הקשורים לנושא.

מזגן לא נדלק

בעיות מזגן לא נדלק ומה ניתן לעשות?

בעיית סוללות – ראשית, בדדקו את מצב הסוללות בשלט הרחוק שלכם. אם צג השלט אינו מציג סמלים או שהמזגן אינו מגיב לפעולותיכם, עליכם להחליף את הסוללות.

בעיית תקשורת- האם ניסיתם להחליף את הסוללות, אך המזגן עדיין לא נדלק? ייתכן שהשלט לא יצליח לתקשר עם המזגן מכיוון שהעינית מלאה באבק. השתמשו במטלית יבשה לניקוי העינית ולאחר מכן הפעילו שוב את המזגן.

חשמל לא מגיע למזגן – אם פקודות השלט הרחוק אינן פועלות, הבעיה יכולה להיות באספקת החשמל. אמנם זה לא אפשרי בכל סוגי המזגן, אך ניתן לחבר כבל מאריך לשקע אחר כדי לוודא שהמזגן עדיין פועל.

לוח פיקוד אלקטרוני לא תקין –לוח הבקרה האלקטרוני אחראי על העברת פקודות למזגן באמצעות השלט לחלקים אחרים של המערכת.

אם המזגן לא נדלק לאחר החלפת הסוללות בשלט הרחוק, ניקיון העינית וכן בדיקה שהשקע תקין ועדיין דבר לא קורה, סביר להניח שלוח הבקרה פגום.

ישנן תקלות רבות העלולות לגרום נזק ללוח הבקרה האלקטרוני של מזגן. עם זאת, ניתן לייחס את רוב התקלות לקצר חשמלי או לחדירת מים לכרטיס.

מדחס או קבל לא תקינים – בכדי שהמזגן יניע ויתחיל לפעול נדרשת פעילות תקינה של הקבל ושל המדחס. כאשר המזגן אינו נדלק ייתכן וקיימת תקלה במדחס או בקבל. החלפת קבל היא תיקון פשוט ולא יקר. לעומת זאת, החלפת מדחס למזגן הינה יקרה וישנם מקרים בהם הטכנאי ימליץ לכם להחליף את המזגן כולו.

מזגן לא עובד אחרי הפסקת חשמל – תקלה במזגן הינה נפוצה מאוד לאחר הפסקות חשמל. ראשית עליכם לוודא שכל הפקקים בארון החשמל מורמים. יכול להיות שדווקא הפקק האחראי על אספקת חשמל למזגן קפץ למטה. נסו להרים את הפקק ולהחזיר את אספקת החשמל לסדרה. אם הפקק חוזר וקופץ שוב כנראה מדובר בקצר חשמלי שגורם לתקלת חשמל. ייתכן גם כי כל הפקקים יהיו מורמים והמזגן עדיין לא יידלק. במקרה זה, תזדקקו לשירות של טכנאי מזגנים.

5/5 - (1 vote)