מזגן לא מקרר

מזגן לא מקרר – כל הסיבות הנפוצות למה זה קורה?

לפני שתתקשרו מיד לטכנאי מזגנים, בואו נדבר על הבעיות האפשריות שעלולות לגרום למזגן להפסיק לקרר. מה אתם יכולים לעשות בעצמיכם ומתי תצטרכו להזמין איש מקצוע.

מזגן לא מקרר

המזגן לא מקרר? להלן רשימה של הסיבות השכיחות ביותר לכך.

מחסור בגז: תקלה שכיחה

מערכות מיזוג אוויר הן מערכות סגורות, כלומר שאם אין דליפת גז, לא אמור להיות מחסור בגז. לחילופין, המזגן לא יקרר אם יש דליפת גז.

מה הפתרון? אם דליפת הגז קטנה, יש המעדיפים מילוי גז פעם בשנה. זה יחסוך לכם הרבה כסף מאשר תיקון מקור הדליפה. לפעמים ניתן למצוא את התקלה תוך דקות ספורות. פעמים אחרות זה דורש מספר ביקורים אצל הלקוח.

חשוב לבצע חישובי כדאיות לפני שפונים לאיש מקצוע שיאבחן את הבעיה. אולי כדאי להחליף מזגן ישן ולא להיכנס להוצאה גבוהה של תיקונים, שלא בהכרח ימנעו ממכם מלרכוש מזגן חדש.

תקלה בכרטיס האלקטרוני של המאייד

כאשר הרגישות של הסוללה הולכת לאיבוד,המעבה של היחידה החיצונית לא ייכנס למצב הפעלה. זה מונע מהמזגן לקרר את האוויר. הרגש ממוקם בכרטיס האלקטרוני של המאייד.במקרים כאלה אי אפשר לתקן את החלק ויש להחליפו.

תקלה בקבל התנעה של המדחס ובסטארט ההתנעה

אם קבל ההתנעה של המדחס התקלקל יש צורך להחליף אותו. במקרה כזה, מומלץ לנצל את הגעתו של הטכנאי ובאותה הזדמנות גם להוסיף סטארט התנעה חיצוני. אחרת ייתכן שלאחר זמן קצר תקר תקלה בסטארט ההתנעה, והגעה נוספת של הטכנאי תעלה הרבה יותר בחישוב הכולל.

אין תקלה –  השלט פשוט אינו מכוון למצב קירור

אנשי מקצוע רבים מבקרים מדי שנה בבתים רק כדי כדי למצוא שהצרכן לא העביר את השלט למצב “קירור”. זוהי דוגמה להוצאה בלתי נחוצה עבור טכנאי מזגנים. לפעמים אנשים רק מסתפקים בהורדה של טמפרטורת המזגן ל-16 מעלות, ולאחר מכן הם תוהים מדוע הוא לא מקרר, אלא מאוורר. לפני שתקרא לטכנאי לתקן את המזגן, וודאו שהוא מוגדר למצב הרצוי.

המסננים נסתמו באבק

רמת הלכלוך במזגן הממוקם בקומת הקרקע גבוהה מזו המצויה בקומות העליונות. המזגן לא יפעל כראוי אם המסננים נסתמו באבק. סתימה רבה מדי עלולה לגרום לקרח בצנרת הדחיסה, כך שגם מזגן לא יכול לפזר את האוויר.

מה הפתרון? הדבר היחיד שאתם צריכים הוא ניקוי המסננים כראוי. רוב האנשים יכולים לבצע משימה זו בעצמם, תוך חיסכון בכסף ועלות שכירת טכנאי. פירקו אותם ושטפו אותם במים זורמים. יבש אותם לפני החזרתם. זה צריך להיעשות אחת לחודשיים או כאשר יש הצטברות של לכלוך. תחזוקה זו יכולה למנוע תקלות שעלולות להוביל לתיקונים יקרים.

בעיה בשלט הרחוק או בעינית המזגן

ייתכן שלשלט הרחוק יש בעיה אם המזגן לא נדלק. אתם יכולים להחליף את הסוללות או להשתמש בשלט רחוק אחר כדי להפעיל את המזגן. אם השלט רחוק אינומתפקד, רכשו שלט חדש או מקורי מאותה חברה. איננו ממליצים על שלטים  אוניברסליים מכיוון שצריך לקודד אותם ויש לפעמים תקלות עם הקוד.

אם השלט עובר בין המצבים השונים ומגיב ללחצנים, אך המזגן עצמו עדיין אינו נדלק, ייתכן שהבעיה היא בעינית של המזגן. מה הפתרון? במקרה שכזה, תצטרכו להזמין תיקון מזגנים להחלפה של העינית.

מחפשים שירות טכנאי מזגנים בחיפה ? עבודה מקצועית ומהירה לכל סוגי המזגנים – מוניטין שמדבר בעד עצמו – התקשרו עכשיו. שירות אישי לכל לקוח ומציעים מחירים משתלמים – חייגו עכשיו.

5/5 - (1 vote)