מזגן לא מוציא אוויר

מזגן לא מוציא אוויר – למה זה קורה ומה אפשר לעשות

לא משנה באיזו עונה בשנה מדובר, אתם מצפים שמערכת המיזוג תפעל כראוי. זה יכול להיות מעצבן, במיוחד במהלך גלי חום, להפעיל את המזגן רק כדי לגלות שהוא בקושי מוציא אוויר. להלן אנו מציעים לך כמה הצעות לגבי הבעיה.

הגורמים השכיחים ביותר למזגן לא מוציא אוויר:

  • מסנן אוויר
  • סליל אידוי
  • מפוח
  • צינורות
  • קבל מנוע מאוורר
  • מנוע מאוורר
  • כרטיס פיקוד
  • חיישן אוויר חוזר (רגש)

מסנן אוויר מלוכלך

אחת הבעיות השכיחות למזגן לא מוציא אוויר היא מסנן אוויר מלוכלך. במידה והפילטר מלוכלך מדי או סתום לחלוטין, האוויר פשוט לא יכול לצאת, או שזרימת האוויר החוצה מהמזגן תהיה מאוד חלשה..

הדרך הטובה ביותר למנוע בעיות הקשורות למסנן האוויר שלכם היא לא רק לנקות אותו באופן קבוע, אלא גם להחליף אותו כאשר ניקוי כבר אינו אפשרות. תדעו שזה המקרה מכיוון שהוא נראה מלוכלך גם אחרי שאתם מנקים אותו, או שהוא פשוט נראה שחוק. בדרך כלל, בהתאם לשימוש, יהיה עליכם להחליף את מסנן האוויר שלכם כל 90 יום.

סליל אידוי קפוא

סיבה נוספת לכך שזרם המזגן שלכם אינו מוציא אוויר  חזק עשויה להיות בגלל סליל מאייד קפוא. אם סליל המאייד קפוא ומצטבר עליו קרח, הוא יעמוד בדרכו של האוויר לעבור בו.

ישנן שתי סיבות מדוע סליל המאייד שלכם עלול לקפוא. או שיש משהו שמגביל את זרימת האוויר מעל הסליל, כמו לכלוך במסנן האוויר או שיש לכם דליפת קירור. הדרך הטובה ביותר לאבחן בעיה זו היא לקרוא לשירות טכנאי מזגנים מקצועי שיעיף מבט.

תקלה במפוח

המפוח, או המאוורר, עלול לגרום לבעיות אם הוא מתלכלך מדי או סובל מסתימה. ישנן מספר סיבות מדוע מפוח עלול להפסיק לעבוד, כולל סתימה, גלגל תקוע או חגורת מאוורר רפויה. החדשות הטובות הן שבעיות אלה שכיחות וניתן לתקן אותן. עם זאת, יהיה עליכם לשכור איש מקצוע שיתקן אותם.

צינורות אוויר חסומים

אם יש לכם מיזוג אוויר מרכזי, הבעיה עשויה להיות בתוך צינורות האוויר שלכם. כל דבר החל מדליפה ועד לסתימה עלול להפריע לזרימת האוויר שיוצאת מפתחי מיזוג האוויר.

בעיות בצינורות אוויר נוטות להתפתח עם הזמן, כך שאם אתם רק שמים לב לירידה משמעותית בכוח תפוקת ה- המזגן, פתחי האוורור הם כנראה לא הסיבה.

קבל מנוע מאוורר

החלק האחראי על הוצאת האוויר הקר מן המזגן הוא המאוורר של היחידה הפנימית של המזגן, או בשפה המקצועית –  מאיץ. מאוור זה פועל באמצעות מנוע. מי שאחראי על הכנסתו לפעולה הוא רכיב הקבל.

במקרה והקבל התקלקל, מנוע המאוורר לא יכול להיכנס לפעולה, המאוורר לא יסתובב ועל כן המזגן לא יוציא אוויר.

מנוע מאוורר מקולקל

במקרה וקבל המנוע אינו מקולקל, סביר להניח שמנוע המאוורר עצמו הוא זה שהתקלקל. במקרה שכזה, המאוורר לא יפעל והמזגן לא יוציא אוויר.

למנוע המאוורר קיים מנגנון הגנה נגד התחממות. אם הוא מתחמם יתר על המידה, מנגנון ההגנה יפסיק את פעילותו על מנת למנוע נזק נוסף, או אף שריפה.

כרטיס פיקוד מקולקל 

לוח הפיקוד האלקטרוני מהווה את המוח של המזגן. תפקידו לנתב ולנהל את כלל הפקודות לרכיבים השונים של המזגן, כך שבלעדיו המזגן אינו יכול לעבוד כלל.

במידה והמזגן לא מוציא אוויר, יתכן כי כרטיס הפיקוד הדיגיטלי התקלקל ועל כן לא העביר את הפקודה למנוע המאוורר.

חיישן אוויר חוזר (רגש) מקולקל

תקלה זו מתאימה רק לסיטואציה בה המזגן לא מוציא אוויר בעת חימום.ביחידה החיצונית של המזגן יש חיישן שתפקידו להרגיש את הטמפרטורה ולהורות למזגן להתחיל לחמם. במידה ולאחר מספר דקות המזגן אינו מוציא אוויר, סביר להניח שיש בעיה עם הרגש.

Rate this post