מזגן חסכוני בחשמל

מזגן חסכוני בחשמל

כאשר אומרים מזגן כולם מיד חושבים על חשבון החשמל. בעבר מזגנים נחשבו לצרכני אנרגיה זוללי חשמל עד כדי כך שחשבנו פעמיים לפני שהפעלנו את המזגן ואת הזכות ליהנות ממנו שמרנו אך ורק לימי הקיץ החמים.  למזלנו, היום המזגנים הרבה יותר יעילים וחסכוניים בחשמל, מה שמאפשר לנו ליהנות מהם בצורה המושלמת. אין שום ספק שכדאי לרכוש מזגן חסכוני בחשמל, כך אנו יכולים ליהנות מאוויר קר בימי הקיץ החמים מבלי לחשוש מחשבון חשמל מטורף. אז איך למעשה ניתן לדעת האם המזגן החדש שברצוננו לרכוש הינו חסכוני בחשמל?

מזגן חסכוני בחשמל

איך יודעים האם המזגן חסכוני בחשמל?

על פי חוק, על כל מזגן ישנה תווית המסמנת את היעילות האנרגטית שלו. כמובן שגם צריכת החשמל מסומנת אך עבור אילו שאינם בקיאים בחשמל הרבה יותר נוח להבין את תווית היעילות כיוון שהיא הרבה יותר ידידותית למשתמש.

התווית משתמשת באותיות אנגליות על מנת לסמן את היעילות האנרגטית כאשר האות A מסמלת את המזגן היעיל ביותר מבחינה אנרגטית. אחריה האות B אשר נחשבת לקצת פחות יעילה (אך עדיין מאוד חסכונית בחשמל). וכך זה ממשיך עד האות G אשר מסמנת את היעילות האנרגטית הנמוכה ביותר, או במילים אחרות חוסר יעילות אנרגטית. כאשר רוכשים מזגן חדש מומלץ לרכוש מזגנים בקטגוריה A או B, בשום פנים ואופן לא קונים מזגן בקטגוריה G.

רבים שאולים אותנו האם ניתן לסמוך על התווית והתשובה היא חד משמעית כן. לא היצרנים הם אלו שמסמנים את היעילות האנרגטית אלא בדיקות מעבדה, כך אתם יכולים להיות בטוחים שישנו צד שלישי הבודק את הנושא והוא חוסר אינטרס כלכלי לדגם זה או אחר של מזגן.

מספר מילים על מזגני אינוורטר

כאשר מדברים על מזגן חסכוני בחשמל מייד עולה המושג אינוורטר. מזגני אינוורטר עובדים על פי טכנולוגיה שפותחה ביפן והם אכן נחשבים למזגנים חסכוניים בחשמל. צורת העבודה שלהם שונה כיוון שלמנוע שלהם יש יכולת לעבוד בעוצמות משתנות בהתאם לצורך וכך הם מפחיתים את צריכת החשמל..

מזגני אינווטר הם יקרים יותר ממזגנים רגילים אך כאשר מדובר בצרכני מזגן כבדים המרבים להשתמש בו שעות רבות ביום ובלילה אזי זה בהחלט משתלם.

Rate this post