למה תריס המזגן לא עובד? אלו הסיבות

למה תריס המזגן לא עובד? אלו הסיבות:

האם תריס המזגן שלכם לא תקין? הוא לא זז? אתם לא מצליחים לכוון אותו? הוא לא נסגר ולא נפתח?. המשיכו לקרוא כדי להבין מתי כדאי לכם להזמין טכנאי ומתי תוכלו לתקן זאת בעצמכם.

התריס לא נפתח לאחר הפעלת המזגן באופן אוטומטי

האם התריס לא נפתח בהפעלה אוטומטית אך  באופציית -Swing (פיזור אוויר בחדר), הוא כן נפתח?  הסיבה לכך היא סנכון. יכול להיות כי מישהוא מבני הבית הזיז את התריס באופן ידני וסגר אותו בזמן שהוא פעל- מצב שכזה גורם למזגן  “לחשוב” שהוא במצב פתוח.

במקרה זה, עדיף לפתוח את התריס באופן ידני עד שהוא מגיע למצב המקסימלי. לאחר מכן, כבו את המזגן. בשלב הבא, הפעילו את המזגן מחדש ובידקו האם הבעיה נפתרה.במידה והתקלה נשארת בעינה,  ייתכן שהבעיה נובעת מהפקד.

התריס נפתח, אבל לא זז במצב פיזור אוויר -swing

אתם לוחצים על הפעלה, התריס עולה למצב פשוט אך לאחר שאתם לוחצים על swing, הוא לא זז לא מעלה ולא מטה ולמעשה נשאר באותו המצב.

האם היה צפצוף לאחר הלחיצה? אם כן – ניתן להמשיך, אם לא-  יש בעיה  בכפתור השלט.

החלק אשר אחראי על מצב פיזור האוויר הינו המנוע, אך במידה והוא כן פותח את התריס, סביר להניח שגם הוא אינו הבעיה כאן. ניתן להסיק שהבעיה המדוברת הינה במסילת התריס ובחלק הבא  אנו נסביר על כך.

איך מתקנים תריס מזגן שנתקע?

האם התריס במזגן לא עובד או מגיב? האם התריס תקוע במקומו? ככל הנראה שהוא יצא מהמסילה שלו (תושבת) וזה גורם לאוויר לא להתפזר לזוויות הנכונות. אם אתם מצליחים להחזיר את המסילה למסלולה בצד שמאל וימין. במידה וזה הצליח – מעולה! אם לא,  יתכן ששברתם חלק מהמסילה או בפלסטיק. ייתכן גם שהמנוע או הבקרה של התריס ניזוקו אם התריס לא נפתח עד הסוף. יש לפנות לטכנאי מזגנים על מנת לברר את הפתרון.

תריס לא נסגר גם בעת כיבוי המזגן

ראשית, בדקו שהמזגן נכבה ישירות מהחשמל ולא באמצעות שלט רחוק. זו יכולה להיות הבעיה. מצבים דומים יכולים לקרות באמצעות שעון שבת, או מתג חכם. אלה מגדירים את החשמל לכבות את המזגן, אך לא את השלט הרחוק. במקרים אלו התריס נסגר והמזגן מפסיק לפעול. אם לא, ייתכן שיש לכם בעיה בהגדרות. אנו ממליצים להשתמש בשלט כדי לכבות את המזגן ולאחר מכן להשאיר אותו דולק למשך שתי דקות. בדקו אם הבעיה נפתרה על ידי חיבור מחדש.

אי אפשר לתקן את התריס.

עלות תיקון תריס מזגן שאינו תקין, כולל החלפת מנוע תריס, יכולה לנוע בין 200-300 שקל. יש לזכור כי קשה לתקן מזגנים בעלי כוח סוס אחד, במיוחד אם הם מעל שבע שנים. במצב כזה אנו ממליצים לקנות מזגן חדש.

Rate this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *