למה יש ריח רע מהמזגן

למה יש ריח רע מהמזגן

במדריך זה תוכלו לקרוא למה יש ריח רע מהמזגן ומה עושים במצב כזה. קחו אוויר, מתחילים….

למה יש ריח רע מהמזגן

למה יש ריח רע מהמזגן?

  1. הצטברות עובש – מנגנון פעולה של מזגן כולל רדיאטור שיכול לאסוף לחות. מים מחלחלים למגש הניקוז בתחתית המזגן וגורמים לצמיחת עובש. עובש יכול להפיץ ריח רע בכל החלל, גם לאחר שמכבים את המזגן.
  2. פילטרים שלא מיובשים כראוי – יש לנקות את הפילטרים של המזגן על ידי שטיפתם במים. במקרה שבו מחזירים פיטרים שלא מיובשים לחלוטין למזגן, עלולה להצטבר לחות הגורמת לעובש ורטיבות, אשר מובילים לריח רע.
  3. מערכת ניקוז ירודה – מערכת הניקוז היא חלק קריטי בהפעלת מזגן. התקנה שגויה של מזגן או חלקים שאינם יושבים כראוי בתוך המערכת עלולה לגרום לניקוז להיות לא יעיל ומים עומדים עלולים להצטבר אשר גורמים ללחות, רטיבות וריח רע.

האם ייתכן שריח רע יהיה רק ​​במזגנים ישנים יותר?

למרבה הצער התשובה היא לא. מזגן שהותקן לאחרונה על ידי טכנאי מזגנים מנוסה, ככל הנראה יעבוד כראוי ולא יפיץ ריח רע בחדר. עם זאת, גם מזגן הפועל שעות ארוכות יכול להתחיל להפיץ ריח רע לאחר שנתיים. אל תיבהלו אם אתה מבחינים בריח רע שמקורו במזגן שלכם. זה לא אומר שאתם צריכים להחליף אותו.

מה עליכם לעשות אם המזגן שלכם מפיץ ריח רע?

חשוב לזכור שטכנאי מזגנים יכול לרוב לפתור את הבעיה. עם זאת, ישנם דברים אחרים שתוכלו לבדוק שעשויים לעזור בפתרון הבעיה ללא סיוע של איש מקצוע.

בדקו את הפילטרים על ידי הוצאתם. בדרך כלל ניתן להסיר אותם בקלות מרוב המזגנים. עם זאת, עדיף לתת להם להתייבש בשטח פתוח למשך מספר שעות כדי לאפשר להם להתייבש לחלוטין. ניתן לרסס חומרים ספציפיים ישירות על המסננים כדי למנוע תקלות כלשהן.

הקפידו להשתמש במזגן שלכם בצורה חכמה. ישנם כיום מזגנים רבים בהם ניתן להשתמש בצורה יעילה ומושכלת יותר. ניתן לשלוט על מזגנים חכמים באמצעות אפליקציה. ניתן להגדיר את שעות הפעילות של המזגן כך שהוא יעבוד רק כשאנחנו בבית או שהוא נדלק לפני שאנחנו מגיעים. זה מאפשר למזגן לנוח ואז לעבוד ביעילות כשהוא בשימוש. טכנאי מזגנים יכול לעזור לכם לקבוע את סוג המזגן הטוב ביותר וכיצד להשתמש בו.

איש מקצוע יכול לעזור לכם – למרות שאולי תצליחו לפתור את הבעיה בעצמיכם, ריח רע מהמזגן שלכם הוא דבר שיש להתייחס אליו ברצינות. טכנאי מזגנים יוכל לבדוק את היחידה שלכם ולקבוע את סיבת הריח הרע. הטכנאי ינקה ויאטום את המזגן בכדי למנוע הצטברות של לחות, עובש וחיידקים. ניקוי מסוג זה יעבוד כל עוד המזגן הוא בן פחות מ -10 שנים.

5/5 - (1 vote)