מזגן מטפטף

למה המזגן מטפטף

למה המזגן מטפטף? יש מספר סיבות לתופעת מזגן מטפטף. להלן התופעות השכיחות ביותר:  צינור סתום,בעיה ביחידה הפנימית, משאבה שנהרסה , הצטברות לכלוך, מים שנוגעים באזורים חשמליים במזגן גורמים לקצר,מדחס קופא ועוד .כפי שאתם רואים קיימות לא מעט סיבות, ואנחנו כאן בכדי לעזור לכם לפתור את בעיית טפטוף המים מהמזגן ובמידת הצורך גם לספק לכם טכנאי מזגנים מקצועי לצורך תיקון הבעיה.

מזגן מטפטף

המזגן מטפטף מהיחידה הפנימית במזגן מרכזי

מים דולפים ממזגנים מרכזיים ומיני-מרכזיים הם בעיה נפוצה. נזילת מים מתרחשת מתוך היחידה הפנימית וברוב המקרים היא גם מוסתרת בגבס מה שמרטיב אותו וגורם לרטיבות בתקרה. נזילת מים מהיחידה הפנימית עלולה לנבוע ממשאבה תקולה אשר אחראית על איסוף מים והעברתם לצינור הניקוז. מזגן מיני מרכזי עלול לגם טפטף מהתריס. זה יכול להצביע על לחות או תקלה חמורה באיסוף המים או מים רבים המצטברים במערכת המזגן.

בנוסף, הצטברות לכלוך עלולה לגרום לחסימת הצנרת. זה יגרום למזגן המרכזי לטפטף מהיחידה הפנימית. אתם עדיין יכולים להשתמש במזגן על ידי הצבת גיגית. עם זאת, עליךכםלהיות מודעים לבעיות אפשריות מאוחרות יותר. אלו ייכולות לכלול חוסר תפקוד מלא או ריח רע מהמזגן כתוצאה מלחות ומים. כמו כן,המזגן יתפקד בתפוקה חלשה יותר כאשר הוא מטפטף. זה סימן שצריך לתקן את הבעיה במהירות

המזגן העילי מטפטף, אך הצינור אינו סתום

סתימה בצינור המזגן שלכם עלולה לגרום למים לטיפטוף מים ממזגן עילי. זה יכול להיות צינור חסום, או שהוא עשוי להיות לא ישר, כך שהמים לא יזרמו מהתריס. כמו כן, זה יכול להיות בגלל מחסור בגז או שהמדחס לא עושה את פעולתו כהלכה וזה יכול להגיע למצב בו המזגן קופא מבפנים ולכן מים מטפטפים לכם לתוך הבית.

חוסר גז

סיבה נוספת לתופעת מזגן מטפטף היא חוסר גז במזגן אשר גורמת להצטברות של קרח על גבי המאייד. לאחר כיבוי המזגן, הקרח נמס ומתחיל לטפטף. איך מטפלים בבעיה?יש למלא גז ולבדוק לחץ גז (גם אם הוא גבוה מידי עלולה להיווצר אותה הבעיה)

המזגן מתחיל לטפטף לבית כשהחלון פתוח

ראשית, חשוב לציין שזה לא רצוי להפעיל מזגן עם חלון פתוח. המזגן ימשיך לעבוד ברציפות ואף פעם לא יצליח להגיע למצב בו הוא עוצר לטמפרטורה הרצויה בחדר. שנית, המזגן לא יצליח לפעול כראוי עם הלחות שנכנסת לחלל ולמעשה תתחיל להיווצר בחדר לחות על פני הקירות ובטח שעל גבי תריס המזגן עצמו – זה מה שיגרום לו להתחיל לטפטף. על כן, חשוב לאטום היטב את החדר ורצוי שהחלונות יהיו סגורים. מה שמאריך את חיי המזגן וגם חוסך בחשמל.

5/5 - (1 vote)