כמה כוחות סוס צריך במזגן?

כמה כוחות סוס צריך במזגן?

המזגן הוא חלק מהותי בכל בית בישראל, לא משנה באיזו עונה מדובר: קיץ חם או חורף גשום. המזגן יהפוך את היום שלכם בעבודה או בבית להרבה יותר קל. בבחירת מזגן, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא התאמת התפוקה לאזור המיועד לקירור או חימום.

להלן מספר כללים אלו אשר יאפשרו לכם להתאים את עוצמת המזגן שלכם לחלל בו הוא נמצא ולמקסם את התפוקה שלו.

כמה מילים על כוחות סוס ותפוקה

עלינו להתייחס למספר פרמטרים מקצועיים בבחירת מזגן. אלה כוללים את הצרכים הספציפיים שלנו ואת התדירות שבה אנו משתמשים בהם. ראשית,יש לבחור את הדגמים המתאימים לפי כוח סוס- . מזגן 1 כ”ס יספק כוח קירור נמוך ולחילופין מזגן 2 כ”ס יציע כוח קירור גדול יותר.

בפועל,התפוקה של מזגן אינה נמדדת באמצעות יחידות כוח סוס. זוהי גם יחידת כוח מיושנת ולא סטנדרטית בעולם המכניקה. במקום זאת משתמשים ביחידות BTU, שהן היחידות המודדות את התפוקה ומספקות לנו מידע על כוח הקירור או החימום. תפוקת הקירור של מזגן נמדדת בשעות. לכן, בבחירת הדגם הנכון, עלינו להתייחס לפרמטר BTU/H.

לסיכום, כדי להתאים כוח סוס לגודל חדר קירור, ניתן להמיר כוח סוס ליחידות של תפוקת קירור בפועל. קל לראות שמזגן 1 כוח סוס שווה בתפוקת הקירור למזגן עם 9,000 BTU.

התאמת כוח סוס (תפוקה), לגודל החדר

מזגנים נחשבים לצורת הקירור/חימום היעילה והבטוחה ביותר. כדי להבטיח שהם פועל ים בצורה מיטבית ומחזיק יםמעמד לאורך זמן, וודאו שהשטח בו הם הוא מותקן גדול מספיק כדי לאפשר את הכוח הנדרש.

ניתן לכוון את תפוקת הקירור על ידי חישוב השטח (במטרים רבועים). כדי לקרר 1 מטר מרובע, אנחנו צריכים 650 BTU/H.

חישובים פשוטים יגלו שמזגן 1 כ”ס יתאים לחדרים בגודל 12-13 מ”ר, בעוד מזגן 2 כ”ס יעבוד בחללים בגודל 20-30 מ”ר.

נפח החלל הוא זה שקובע את גודל החדר. זה לא כולל את השטח הנמדד במטרים רבועים. מימד הגובה חשוב גם בקביעת גודל החלל: יש להכפיל את אורך החלל ברוחב ובגובה החדר. חשוב לקחת בחשבון גם את גובה התקרה. עדיף לבחור את תפוקת הקירור הנמוכה ביותר עבור חדרים עם תקרות נמוכות. כדאי לשקול גם תקרה משופעת. מומלץ להתייעץ  עםמומחה מזגנים כדי לקבוע את תפוקת הקירור הטובה ביותר.

כמו כן, חשוב לזכור שלפריטים שנמצאים לעתים קרובות בחדר (למשל, רהיטים, מיטות בחדרי שינה או מכשירי חשמל הפולטים חום) יכולים להיות השפעה על הקירור הנדרש.

בעת התאמת כוח הסוס של המזגן כך שיתאים לגודל החדר, הגורם האחרון שיש לקחת בחשבון הוא כמה אנשים נמצאים בחדר בכל זמן נתון. נפח החלל יושפע אם יהיו אנשים רבים שעובדים במשרד.

כדי לקחת בחשבון את מספר האנשים הנוכחים בחדר, תפוקת הקירור לאדם היא 500 BTU/H. לאחר חישוב התפוקה הכוללת (650 BTU/H כפול השטח במטרים רבועים), תופחת תפוקת הקירור לאדם (500 לאדם אחד ו-1,000 לשניים).

איך המזגן מתאים לגודל החדר?

צריך לקבוע את השטח כדי להתאים את עוצמת המזגן כך שיתאים לחלל. האם יש חדרים צמודים עם זרימת אוויר? האם זה חדר אחד או מספר חדרים? אלה עלולים להשפיע על יעילות הקירור.

חדרי ילדים זקוקים למזגנים חזקים יותר מאלה שבסלון. בבית עם ילדים יש שימוש רב יותר במזגנים ולכן יש צורך במזגנים חזקים יותר.

– אזור גיאוגרפי: ניתן להשתמש במזגנים עם תפוקות קירור נמוכות יותר באזורים קרים יותר בארץ.

-בבניינים רבי קומות יהיו הקומות האחרונות חמות יותר וחשופות יותר לאור השמש. לכן, יהיה צורך במזגנים המייצרים תפוקות קירור גבוהות יותר.

– כיווני אוויר חשובים מאוד להתאמת גודל החדר שלכם לכוח הסוס של המזגן.

לפני קניית מזגן, כדאי להתייעץ עם מומחה

אלו הם רק חלק מהפרמטרים שיש לקחת בחשבון. לכן, לפני קניית מזגן כדאי ביותר להתייעץ עם טכנאי מזגנים מקצועי אשר יוכל לעזור לכם לעשות את הבחירה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם.

חשמלאי בחיפה – טיפול בכל סוגי תקלות החשמל במקום אחד! ביצוע מגוון עבודות חשמל במחירים המובילים בארץ! שירות מהיר ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר

5/5 - (1 vote)