כיצד יש לתחזק את המזגן בחורף

כיצד יש לתחזק את המזגן בחורף ?

מזגן הוא אמצעי החימום המשתלם ביותר ביחס לתנורים ורדיאטורים אשר צורכים חשמל רב. להלן כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להשתמש בו באופן מושכל לכל אורך חודשי החורף:

  • מזגנים לבית דורשים תחזוקה קבועה, גם בעונת החורף וזאת על מנת שיוכלו לעבוד בצורה איכותית למשך זמן רב. לכן, גם אם אינכם מרבים להשתמש במזגן בעונה זו, חשוב להדליק אותו על בסיס יומיומי למשך כ-10 דקות. באמצעות פעולה זו תמנעו מהחלקים הרגישים במזגן להתייבש במהלך החורף.
  • גם בחודשי החורף חשוב מאוד לבצע ניקיון יסודי של הפילטרים. הללו צוברים שאריות אבק ולכלוך, אשר לא רק סותמים את המסננים ומפחיתים את האפקטיביות של פעולת אלא גם חודרים ישירות לריאות שלנו.
  • חשוב לוודא שבסביבתו המזגן ויחידת הקירור אין גורמים שיכולים להוות מוקד הפרעה כדוגמת צמחיה, עלים או רהיטים. זה נכון במיוחד בחודשי החורף, שכן לאחר מזג אוויר סוער אתם עשויים לגלות כי יחידת הקירור שלכם מכוסה בעלים ובשאריות נוספות.

כיצד יש לתחזק את המזגן בחורף

טיפים לשימוש נכון במזגן בחורף

  • הטמפרטורה האופטימלית למזגן בחודשי החורף היא 18-20 מעלות. העלאת הטמפרטורה  ל- 23 מעלות ומעלה, תיצור תחושות מחנק ויובש בחדר. שימו לב כי כל מעלה נוספת גם מגבירה את תצרוכת החשמל בחמישה אחוזים נוספים.
  • חימום החדר באמצעות מזגן מתבצע ע”י ייבוש האוויר ולכן מומלץ להניח כלי מים בחדר כדי להקל על היובש וליצור לחות נעימה.
  • בעת החימום מומלץ לבצע בידוד תרמי של כל הפתחים החיצוניים בבית בכדי להגביר את יעילותו של המזגן.
  • יש לכוון כלפי מטה את תריסי המזגן בכדי למנוע מהאוויר החם לעלות למעלה ולאפשר את פיזורו בצורה אחידה בחלל.

סוגי מזגנים שטובים לחורף

כאמור, חימום החדר באמצעות מזגן מתבצע ע”י ייבוש האוויר ולכן מומלץ לרכוש מזגן שנוטה פחות לייבש את האוויר. כך למשל, מזגני אינוונטר המבוססים על טכנולוגיה חדשנית, ידועים ככאלו שנוטים פחות לייבש את האוויר ביחס לדגמים אחרים.
כמו כן, במידה ואתם מתעתדים להשתמש במזגן כמקור חימום עיקרי במהלך עונת החורף, הרי שמדובר בפרמטר משמעותי שעשוי להשפיע על הבחירה במזגן המתאים. מומלץ מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע אשר יוכלו להתאים לכם את המזגן בהתאם לצרכים הביתיים שלכם.

זקוקים לייעוץ בבחירת המזגן?

אנו בחברת המזגן נשמח לעמוד לרשותכם עם ייעוץ מקצועי ולענות לכם על כל שאלה או בעיה. צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון  072-335-5493.

Rate this post