העברת מזגן עילי, איך עושים זאת נכון?

העברת מזגן עילי, איך עושים זאת נכון?

העברת מזגן עילי ממקום אחד למשנהו הינה פעולה מורכבת וגוזלת זמן. דיירים רבים נאלצים להתמודד עם בעיה זו כאשר הם נכנסים לדירה שבה המזגן נמצא במיקום הלא נכון. העברת מזגן עילי שלא מבוצעת כהלכה עלולה לגרום לכם לשלם מחיר גבוה. מכיוון שחלקי המזגן שבירים ותקינות קריטית לתפעול יעיל של המזגן., באילו מצבים כדאי להעביר מזגן עילי? למה אתם צריכים להיות מודעים? אלו שאלות חשובות שאנו עונים עליהן כאן.

מהו המידע החשוב ביותר לגבי התקנת מזגן עילי?

המזגן העילי הוא אחת האפשרויות הפופולריות בישראל לקירור חדרים ואזורי מגורים קטנים. הוא ממוקם בחלק העליון של הקיר בחלל. קיימות מגוון תפוקות כוח זמינות עבור מזגן מסוג זה, החל מ-1 עד 3 כ”ס. חשוב שתבחרו את המזגן בגודל הנכון שיתאים לחלל שלכם. מזגנים עיליים יכולים לשמש כיחידות עצמאיות או כחלק ממערכות רב מאייד  המאפשרות  מיזוג שלכמה חדרים שבכל אחד מהם מותקן מזגן עילי אשר מותאם לגודל החדר ללא צורך בהתקנתה של מספר יחידות חיצוניות.

מזגנים עיליים: איפה המקום הטוב ביותר?

מזגן עילי, כשמו כן הוא, הוא מזגן שיש למקם בחלק העליון של אחד מהקירות בשטח החדר בו רוצים להתקין את המזגן. יחד עם זאת, כדאי להתייעץ עם מתקין מזגנים מקצועי לקביעת מיקומו המדויק של המזגן העילי על מנת להבטיח לעצמכם את המיקום האופיטמאלי ביותר של המזגן בהתאם לגודל החלל וכדי להפיק ממנו את המיזוג המיטבי ביותר.

להלן מספר טיפים בכל הנוגע למיקום המזגן בחללי הבית/משרד השונים:

  • יש להתקין מזגן עילי בחדרי שינה מעל הכניסה לחדר. זה יאפשר לכם “לנצל” את שטח הקיר בצורה הטובה ביותר לתליית תמונות/מראות/מסכי מסך טלוויזיה וארונות קיר. עדיף למקם את תריסי המזגן באמצע החדר לפיזור שווה של זרימת האוויר של המזגן.
  • כדי למקסם את זרימת האוויר מהמזגן העילי אל הסלון, עדיף למקם אותו במרכז קיר אחד. עדיף למקם את המזגן במרחק של כ-30 ס”מ מהתקרה אם מדובר בחלל מגורים גדול לאורחים.
  • עדיף להתקין מזגן עילי באזור משרדים על קיר פנימי, לא על חיצוני.

מתי הגיע הזמן להעביר מזגן עילי?

הסיבות הנפוצות להעברת מזגן עילי הן שיפוץ כללי של הדירה, החלפת דיירים בכל חדר ותכנון לקוימראש של הדירה אליה אתם עוברים כשוכרים.

אם מזגן עילי חוסם נוף או אינו נמצא במיקום אסטרטגי לפיזור חום ו/או פיזור קור, אולי כדאי להזיז אותו. חיוני שהמיקום שאליו מועבר המזגן העילי יהיה כזה עם שקעים. כמו כן, יש לכם וודאו שיש מקום בו ניתן להתקין את התשתית הדרושה.

מתי לא מומלץ להעביר מזגן עילי?

תהליך הוצאת מזגן ממיקומו והתקנתו מחדש במקום אחר זהה להתקנת מזגן חדש. אם מדובר במזגן ישן ומקולקל שלא ניתן להשתמש בו בצורה תקינה כמו מזגן רצפה, חלון או מזגן עילי, אז תוכלו לחסוך זמן וכסף ופשוט רכשו מזגן חדש.

מה הפרוצדורה להעברת מזגן עילי?

ראשית, יש להעביר את כל הגז למדחס. לאחר מכן, מפעילים את המזגן במצב קירור בטמפרטורה הנמוכה ביותר שלו. לבסוף, סןגרים את ברזי הצינור של היחידה החיצונית ומתינים לרטט מהקבל. ברגע הרטט מופיע , יש לסגור את ברז המדחס. פעולות אלו נועדו לשמר את הגז לפני ניתוק המזגן. בלעדיהם, הגז עלול לדלוף החוצה וייתכן שיהיה צורך למלא אותו מחדש.

לסיכום, העברת מזגן עילי אינה מהווה עניין של מה בכך. יש חשיבות רבה לטכנאי מזגנים מורשה, מוסמך ומקצועי אשר יבצע את העברה. אומנם הפעולה מאד דומה להתקנתו של מזגן חדש אך ייש היביטים נוספים שדורשים התייחסות ספציפית בעת העברה.

חשמלאי בחיפה בעל ניסיון וותק רב בתחום כל עבודות החשמל שרק תרצו – התרשמו בעצמכם. ניסיון שמדבר בעד עצמו עם מגוון רחב של עבודות חשמל מחירים ללא תחרות

5/5 - (1 vote)