המדריך המלא לקניית מזגן

המדריך המלא לקניית מזגן

בימי הקיץ החמים אנו לוחצים על כפתור השלט ותוך דקות מרגישים את ההבדל. הבית הופך מכבשן לוהט למקום קריר ונעים. אך על מנת ליהנות מהמזגן בצורה מושלמת יש לבחור היטב את המזגן המתאים. כולנו יודעים שלכל מזגן ישנה עצמה אחרת וחשוב להתאים את המזגן לגודל החלל; למשל מזגן חלש מידי לא יקרר חדר גדול או להפך, מזגן חזק הוא פשוט מיותר עבור חדר קטן. אבל את זה כולם יודעים, אך האם זה כל מה שצריך לדעת בשביל לבחור את המזגן המתאים ביותר? כלל וכלל לא. אז במיוחד עבורכם הכנו מדריך קצר, תמציתי וכולל עם כל מה שצריך לדעת לגבי קניית מזגן.

המדריך המלא לקניית מזגן

השיקולים בבחירת מזגן

בחירת סוג המזגן – המזגנים הקיימים בשוק מתחלקים למזגנים עיליים, רצפתיים ומיני מרכזיים. בדרך כלל אלו הם הדברים הכי מבלבלים כאשר רוכשים מזגן. חשוב להכיר את סוגי המזגנים וההבדלים ביניהם אך אל תשכחו שתמיד תוכלו להתייעץ עם מתקיני המזגנים על מנת לקבל פתרון בהתאמה אישית. מזגן עילי הוא אחד הסוגים הנפוצים ביותר, הוא כולל יחידה פנימית המותקנת על הקיר ומדחס חיצוני; זהו מזגן אסתטי המתאים לחדרים קטנים ובינוניים אך אינו נחשב יעיל בחללים גדולים. מזגן רצפתי פועל באופן דומה למזגן העילי, כלומר עם הפרדה בין היחידה הפנימית לבין המדחס החיצוני. מזגן זה פחות נפוץ היום אך הוא עדיין משמש לחללים גדולים מאוד וכבר לא רואים אותו בבתים פרטיים. מזגן מיני מרכזי הוא מזגן המקרר מספר חדרים בו זמנית, הוא עושה שימוש בתעלות מיזוג והתקנתו נחשבת ליקרה ומורכבת. במקרים רבים משתלם יותר להתקין מזגן בכל חדר ולא מזגן מיני מרכזי.

תפוקת המזגן – תפוקת המזגן נמדדת ביחידות BTU והן מתייחסות לכמות הקור אשר נוספה לחלל החדר בשעת עבודה אחת. רבים חושבים שהשיקול היחידי כאן הוא גודל החלל, אמנם זהו שיקול מהותי אך כלל אינו היחידי. צריך גם לקחת בחשבון את רמת החשיפה לשמש, רמת הבידוד, מספר הקירות החיצוניים וכל הגורמים אשר מקשים על המזגן לקרר. תפוקת קור נמוכה מידי או גבוהה מידי תמיד תביא אתכם למצב של בזבוז אנרגיה.

נוחות ופונקציות התפעול – המזגנים של היום כוללים אופציות מקדמות שלא ראינו פעם, כמו למשל טיימר להפעלה או כיבוי של המזגן. הפונקציות הללו מוסיפות הרבה מאוד ערך מוסף למזגן והן בהחלט חשובות. שלא לדבר על השלט שהוא פשוט חובה, אתם לא רוצים לקום באמצע הלילה ולצאת מהמיטה בשביל להחליט את המזגן.

רעש – מזגנים יוצרים רעש שעלול להוות מטרד עבורכם וגם עברו השכנים. אמנם אין מקום להשוואה בין הרעש של המזגנים היום שנחשב לכלום בהשוואה למזגנים שראינו לפי עשר או עשרים שנה. אך עדיין נעדיף מזגנים פחותי רעש על מנת לשמור על איכות חיינו. עצמת הרעש נמדדת בדציבלים והיא מסומנת בחוברת המזגן.

צריכת האנרגיה – אחת הנקודות החשובות מכיוון שבסופו של דבר היא משפיעה על חשבון החשמל שלכם. על פי חוק היעילות האנרגטית מסומנת על המזגן באותיות, כאשר A הוא היעיל ביותר ו G הכי פחות יעיל.

אלו הם הפרמטרים בעיקריים בבחירת המזגן, אל תשכחו לבדוק את נושא האחריות ואת עלויות ההתקנה של המזגן.

Rate this post