החלפת צינור ניקוז למזגן

החלפת צינור ניקוז למזגן

המזגן התחיל להזיע ועוד לא היה אוגוסט אפילו. ייתכן שיהיה צורך להחליף את צינור הניקוז. צינור הניקוז מנקז את המים שהמזגן מייצר בחוץ, ומונע ממים להגיע לחלקים החשמליים של המזגן. במאמר זה נספק לכם את כל הפרטים על אופן החלפת צינור הניקוז במזגן כדי שלא ייגרמו לכם בעיות נוספות.

צינור ניקוז למזגן

איך מזהים את צינור הניקוז למזגן? הוא מחבר את היחידה הפנימית (או המאייד) אל החוץ. את צינור הניקוז תמצאו בקיר ליד המזגן. אם אינכם בטוחים האם יש להזיז את צינור הניקוז לכיוון הגינה שלכם על מנת שניתן יהיה להשתמש במזגן המים להשקיה, הטכנאים שלנו יתנו את דעתם.

מתי הגיע הזמן להחליף את צינור הניקוז במזגן?

נתחיל עם העובדה שאין צורך להחליף את צינור הניקוז לזמן מסוים. אם הוא במצב טוב, הוא ימשיך לעשות את עבודתו בצורה אמינה גם לאחר שנים רבות. אם כן, מתי יש צורך להחליף אותו?

אם הצינור פגום והוסר לחלוטין מפיית צינור הניקוז. לפעמים אפשר להאריך את הצינור אם הוא פגום. עם זאת, רק טכנאי  מזגנים בשטח יכול להעריך את המצב.

השמש של ארץ ישראל שורפת צינורות וגורמת להם להישחק. ניתן לזהות את הבלאי לפי הופעת חורים או צינורות מתפוררים. במקרים כאלה, עדיף להסיר את צינור הניקוז ולהתקין אחד חדש.

משאבת ואקום יכולה לעתים קרובות לנקות סתימה בצינור. זה יחסוך לכם את הטרחה של הצורך להחליף אותו. יחד עם זאת, אם הסתימה גדולה מכדי לפתוח אותה עם משאבת ואקום, אזי הגיע הזמן להחליף את צינור הניקוז. סימן מחשיד שאכן יש לכם סתימה שכזו הוא כאשר המזגן מתחיל לטפטף.

החלפת צינור ניקוז מזגן

אתם יכולים להציל את המצב בעצמכם לפני שאתה קוראים לכנאי מזגנים מקצועי שיתקן את צינור הניקוז במזגן שלכם. כדאי לבדוק האם לצינור יש שיפוע או מקופל. אם הצינור נוטה כלפי מעלה, המים יחזרו למזגן. זה יכול להוביל לדליפה. מצב זה יכול להיפתר על ידי סידור ידני או נדנוד קל של הצינור כלפי מטה.

אם זה עדיין לא עובד, עליכם להתקשר לטכנאי מזגנים. אז איך הטכנאי מחליף את צינור הניקוז? תחילה הטכנאי יפרק את רכיבי הפלסטיק של המזגן כולל המסננים וכן אתאמבטיית איסוף המים של המזגן. לאחר מכן קיימות שתי אפשרויות.

הטכנאי עשוי להמליץ ​​להאריך את צינור הניקוז אם הוא פגום בחלק כלשהו של צינור הניקוז, כולל זה העובר לכיוון החוץ של הבית. הטכנאי יחבר את שני הצינורות על ידי הצמדת צינור לחלק הפגוע. זה ייצור תיקון בין הצינורות. הטכנאי יחבר את הצינורות באמצעות “עכבר”, מעין עזר בעל אורך 5 ס”מ המונח בין הצינורות.

במקרה בו צינור התנתק לחלוטין, הטכנאיי כניס את הצינור החדש אל הפיה הייעודית לו ויחבר אותם בעזרת דבק. לאחר מכן הטכנאי ירכיב את המסננים ואת אמבט האיסוף למזגן.

שימו לב: יש להשתמש בדבק חזק מכיוון שהצינורות כבדים ונוטים להיקרע.

החלפת צינור הניקוז מהמזגן של הקיר

הגישה לצינור הניקוז בתוך קיר בדרך כלל קשה יותר. למרות שרוב הטכנאים יאמרו שמדובר בעבודת אינסטלציה עבור הצינור, הטכנאים עדיין יכולים לעשות את העבודה אם הצינור הגמיש נמצא בתוך הקיר והחציבה היא עד 40 ס”מ. חציבה תעלה את עלות העסק כולו. עדיף להשאיר את זה לאינסטלטורים.

זקוקים להחלפת צינור ניקוז למזגן? אנו ברועי מיזוג אוויר נשמח לעמוד לשירותעם עם שירות אמין, מקצועי ובמחירים תחרותיים במיוחד. צרו עימנו קשר עוד היום

מחפשים שירות טכנאי מזגנים בחיפה ? אנו מבצעים התקנת מזגן  תיקון וגם טכנאי מורשה  מזה כ 15 שנים. עבודה מדוייקת, נקיה ובעיקר עמידה בזמנים.

Rate this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *