החלפת משאבת חום למזגן

החלפת משאבת חום למזגן

למה המזגן לא מחמם? משאבת חום לא תקינה יכולה להיות הסיבה. משאבת חום לא תקינה היא נדירה, אבל אלו החדשות הטובות. זה די יקר להחליף משאבת חום של מזגן. מאמר זה יענה על כל השאלות שלכם לגבי

החלפת משאבת חום למזגן.

כיצד עובדת משאבת החום?

המזגן שלכם עובד באמצעות דחיסת גז. התוצאה של דחיסת גז היא שאוויר קר משתחרר לכיוון אחד, ואוויר חם בכיוון השני. (כך פועל המקרר שלכם, למקרה שמישהו תהה). זה אומר שבתוך הבית קר וביחידה החיצונית נפלט חום.זה עובד הפוך בחורף. המשמעות היא שאותו גז נדחס בכיוון הפוך, ולכן אוויר חם וקר מתחלפים במקומות. לפעמים אתם יכולים אפילו לראות צינורות מדחס קופאים בחורף בגלל יותר מדי קור. משאבת החום, המכונה גם משאבת חימום, אחראית להיפוך זה. משאבה זו נמצאת בסמוך למדחס ומזרימה את הגז בכיוון ההפוך. משאבות חום משמשות לקירור כל סוגי המזגנים, לרבות מזגנים עיליים, מיני מרכזים ומולטי אינוורטרים.

משאבת חום פגומה במזגן

תקלות משאבת החום נגרמות בדרך כלל מחימום. משאבת החימום יכולה להיות הסיבה לבעיה שלך אם המזגן לא מתחמם, מחמם במקום קירור, מקרר במקום מחמם, או משחרר סתם חום פושר.

חשוב לציין כי תקלות במשאבת חימום הן נדירות. טכנאי מזגנים מקצועי ואמין אמין ישלול סיבות אחרות כגון מסננים מלוכלכים, תרמוסטט, גז, הפעלת מדחס ובעיות מאוורר. ישנן שתי סיבות אפשריות לתקלה במשאבת חימום אם יתברר שזו הבעיה. האחת, תקלה בסליל החימום (הרכיב שמפעיל את משאבת החימום), ואחת, תקלה במשאבה עצמה. אי אפשר לתקן או להחליף את החלקים בכל אחד מהמקרים הללו. חשוב לציין שתקלה במשאבת החום נגרמת מבלאי רגיל. זה לא קשור למה שעשיתם או איך הפעלתם את המזגן.

החלפת סליל חום למזגן

כאשר הבעיה היא בסליל החימום, אזי זוהי תקלה שפשוט וזול לתקן. סליל חימום משמש כ”מתנע” למשאבת החימום שלכם. טכנאי מזגנים יכול לקבוע האם הוא שבק חיים באמצעות בדיקת מתח פשוטה.  במקרה ואכן זהו המקרה, החלפת סליל החום היא עבודה פשוטה וכדאית עבורכם.

החלפת סליל חימום במזגן עולה בין 450 ל-350 ₪.

החלפת משאבת חום למזגן

לא נעים לומר שהחלפת משאבת חימום של מזגן יכולה להיות משימה לא פשוטה גם עבור הטכנאים המנוסים ביותר. זה כרוך במילוי המדחס בגז, כמו גם בהלחמה רבה שעלולה לגרום נזק לחלקים אחרים. זו הסיבה שיש לנקוט בזהירות יתרה. המשאבה היא כל מה שנדרש – אתה לא צריך לבחור אחת. כל חברת מזגנים מייצרת את המשאבה שלה. כמו שאי אפשר להתקין חלקי חילוף מיונדאי בשברולט, כך גם המשאבה.

מחיר החלפת משאבת חום של מזגן

תוסיפו את כל זה לעלות החלפת המשאבה (300-100 ש”ח תלוי בדגם) ותמצאו שזה יקר. עלייה דו ספרתית מדאיגה בטמפרטורה וסימנים שהסוף קרוב. כדאי להחליף מיד את משאבת החימום אם יש לכם מזגן מיני מרכזי.

בממוצע, עלות החלפת משאבת חום של מזגן כוללת את המשאבה. זה ישתנה בהתאם לזמן העבודה הנדרש.

כשמאחדים את כל התסבוכת שהזכרנו ביחד עם מחירה של המשאבה עצמה (בסביבות 100-300  ₪, תלוי במזגן) אזי החלפת משאבת חום למזגן הינה יקרה, וככל שהמחיר מתקרב כבר למחיר של התקנת מזגן חדש ייתכן שיהיה זה כדאי עבורכם להחליפו, במיוחד אם מדובר במזגן ישן.  כמובן שאם יש לכם מזגן מיני מרכזי אז סביר להניח שמשתלם יותר להחליף את משאבת החום מבלי להתלבט יותר מדי.

מחירה של החלפת משאבת חום במזגן כולל המשאבה נע בין 1500-1000 ₪ בממוצע, תלוי בזמן העבודה.

מתי המחיר יהיה יקר יותר?

בעיית גישה – גורם משמעותי שעלול להקפיץ את מחיר החלפת משאבת החום הוא הגישה. העבודה תהיה קשה יותר ויקרה יותר אם הטכנאי לא יצליח לגשת בקלות למעבה (אם הוא תלוי על קיר חיצוני).

גז ישן – המחיר לעיל מיועד למזגנים חדשים המשתמשים בגז R410. ייתכן ומדובר במזגן ישן יותר, עם אורך חיים של יותר מ-15 שנים. אם זה המקרה, העלות להחלפת משאבת החימום עשויה להכפיל את עצמה.

מחפשים שירות טכנאי מזגנים בחיפה ? עבודה מקצועית ומהירה לכל סוגי המזגנים – מוניטין שמדבר בעד עצמו – התקשרו עכשיו. שירות אישי לכל לקוח ומציעים מחירים משתלמים – חייגו עכשיו.

Rate this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *